Mobil Kasım 28, 2018 15:00

Vivo 5G planlarını anlattı! Vivo artık daha da iddialı!

Vivo 5G planlarını anlattı! Vivo artık daha da iddialı!

Dünyanın en büyük altıncı, Çin’in en büyük üçüncü üreticisi konumundaki Vivo için oldukça iyi bir 2018 geçti. 2018 Dünya Kupası‘na sponsor olan ve globalleşme adına büyük bir adım atan Çinli üretici büyük ağabeyi Oppo’nun hemen arkasında kendi içinde satış rekorlarını alt üst ettiği bir dönem geçirdi. 2018 yılında Vivo NEX modeli ile mobil pazardaki endüstriyel tasarımı yıkan ve başka bir boyuta taşıyan Vivo 2019 yılı için oldukça iddialı. Çin’de 5G’nin 2019 yılı itibariyle çalışmaya başlayacak olması Vivo’nun da bu konuda bir girişim yapmasını gerektiriyordu. Vivo 5G ile ilgili resmi bir açıklama yaptı ve bu konuda özellikle 2016 yılından beri büyük bir Ar-Ge yatırımı yaptıklarını açıkladı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Vivo 5G için düğmeye bastı!

Vivo ürün departmanı müdürü Zhang Yuan yaptığı açıklamada 2016 yılından beri RAN1‘e (Kablosuz Radyo Erişim Ağı) yatırım yaptıklarını ve bu konuda çalışamalar yürüttüklerini ama bugün RAN2 ve RAN4 için hazır olduklarını dile getirdi. Bu konuda hazır ürünler üzerinden de testlerin başladığı belirtil. Bildiğiniz üzere Oppo, geçtiğimiz günlerde laboratuvar ortamında R15 modelini 5G testlerine sokmuş ve telefon halihazırdaki modemi ile ciddi bir kazanım elde etmişti.

5G Türkiye’ye ne zaman gelecek?

5G sisteminin ülkemiz pazarına gelmesi için öncelikle 4.5G yazan ama 3G bile olmayan ağların ciddi anlamda değişmesi gerekiyor. Bu konuda tarafsız olmak gerekirse kafa yoran tek üretici Turkcell gibi görünüyor. Samsung ve Turkcell bu noktada çalışmalarını sürdürüyor ama ülkemizde 5G’yi ne zaman kullanmaya başlayabiliriz bunu da zaman gösterecek ama aceleci olmayın. Daha gidecek çok yolumuz var…

Oppo R15 5G hıza kavuştu! Ummadık taş baş yarar!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.