Ana sayfa » Mobil » MediaTek Qualcomm savaşında beyaz bayrak sallanıyor mu?

MediaTek Qualcomm savaşında beyaz bayrak sallanıyor mu?

MediaTek Qualcomm savaşında beyaz bayrak sallanıyor mu?

Tayvan merkezli MediaTek son dönemde adını sıkça duyduğumuz bir üretici. Helio P60 ve Helio P70 serisi yonga setleri ile gündemi ciddi anlamda domine eden ve Samsung’un boş bıraktığı orta segment pazarında kendine yer bulmaya başlayan bu özel üretici 2018 son çeyrek raporlarına göre pekte keyifli değil. Her alanda kar elde eden üretici geçtiğimiz yılın aynı dönemine karşın gelirlerinde bir azalma gösteriyor. Bunun sebeplerinden daha çok MediaTek’in gelecek planlarından biraz bahsetmek istiyoruz. Zira MediaTek Qualcomm arasındaki rekabet başka bir seviyeye doğru gidiyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

MediaTek Helio P70

MediaTek Helio P70

MediaTek Qualcomm savaşında galip kim olacak?

Böyle bir savaştan bahsetmek öncelikle saçmalık olacak zira MediaTek yaptığı açıklama ile amiral gemisi yonga setlerinden vazgeçtiğini duyurdu. Her seride Exynos ve Qualcomm çiplerinden geri kalan üretici 10 nanometre yerine 7 nanometre üretim sürecine sahip MediaTek M70 ile 5G pazarına “merhaba” demenin planlarını yapıyor. Snapdragon 8150 yonga seti gibi amiral gemisi yerine orta segment pazarına M70 ile 5G desteğini sunmak isteyen üreticinin 2018 yılında beklentileri karşılayamaması 2019 yılında başka hedeflerin doğmasına da sebep olabilir.

Casper Via A3 Plus‘ta kullandığımız ve hem performansından hem de enerji verimliliğinden oldukça memnun kaldığımız Helio serisinin yeni nesil yonga setlerini bizler de oldukça merak ediyoruz.

Casper Via A3 Plus inceleme – “En güçlü yerli” test masamızda!!!

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.