Mobil Kasım 26, 2018 9:00

Google Fuchsia işletim sistemi için Huawei’nin kapısını mı çaldı?

Google Fuchsia işletim sistemi için Huawei’nin kapısını mı çaldı?

2016 yılında Google tarafından ilginç bir hamle gerçekleştirildi ve Google Fuchsia isminde yeni bir işletim sistemi ortaya çıktı. Google bunun bir geliştirme sürümü olduğunu ve Android’in Linux çekirdekleri yerine “Zircon” çekirdekleri ile geliştirilen bir işletim sistemi olduğunu belirterek sanki önemli bir şey değilmiş izlenimi verdi ama Fuchsia işletim sistemi birçok üreticinin önümüzdeki yıllarda Android işletim sistemine en iyi alternatif olacak bir yazılım şekliydi. Zira Fuchsia, farklı ekran boyutlarına göre ölçeklendirilerek hem PC, hem tablet hem de telefon deneyimi bizlere sunabiliyordu ve Google Chrome OS‘dan da daha iyi bir performans ortaya koyuyordu. Fuchsia‘nın nasıl çalıştığını aşağıdan izleyebilirsiniz.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Google Fuchsia Krin 970 ile çalışabiliyor!

Yapılan bir çalışmada Fuchsia’nın Krin 970 yonga seti ile çalışırken görüntüleri ortaya çıktı. Bu oldukça önemli zira Huawei’nin gelecek planları arasında Fuchsia‘nın da olduğu ortaya çıkıyor. Google ve Huawei arasında yapılan gizli bir anlaşmadan da bahsedilebilir. Önümüzdeki dönemde Google, Fuchsia işletim sistemi için ne ortaya koyacak bilemiyoruz ama bu işletim sisteminin Chrome OS‘un yerine geçebileceğini de şimdiden kestirebiliyoruz…

LG 16 kameralı telefon mu hazırlıyor? Biraz abartmadınız mı?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.