LG 16 kameralı telefon telefon patenti aldı! Peki ama neden?
18 Temmuz 2019 Perşembe
LG 16 kameralı telefon mu hazırlıyor? Biraz abartmadınız mı?

LG 16 kameralı telefon mu hazırlıyor? Biraz abartmadınız mı?

Akıllı telefon pazarında son dönemde kamera tarafında büyük bir agresiflik yaşanıyor. Artan RAM savaşları 8GB seviyesine ulaşınca bu sefer kamera sayılarının gün geçtikçe artmaya başladığına şahit oluyoruz. 2  Kameralı sistem geçtiğimiz yıl Huawei P20 Pro ile birlikte 3 kameralı düzene geçilmesine sebebiyet verdi. Ardından bu yıl Samsung dünyanın ilk 4 kameralı telefonu Galaxy A9 ile karşımıza çıktı. LG ise bugün ortaya çıkan bir patent ile bu savaşı başka bir seviyeye taşıyacak gibi görünüyor. Ortaya çıkan patent başvurusuna göre LG 16 kameralı bir telefon için düğmeye batı.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

LG 16 kameralı telefon ile ne yapacak?

Bu patentin sadece fotoğraf çekmek için olmadığını tahmin edeceğinizi düşünüyoruz. Huawei Mate 20 Pro’nun ve Oppo Find X’in 3D tarama yapabilmesini daha öteye taşımak isteyen LG’nin bu telefon ile özellikle 3D yazıcıların önünü açacağını düşünüyoruz. Zira halen 3D modelleme yapan tarayıcıların cebimize girdiğinizi düşünsenize.

LG’nin bu telefonu nasıl ve ne şekilde pazara sunacağını bilemiyoruz ama bir arkadaşınızın evinde gördüğünüz bir eşyanın fotoğraflarını modelleyip evde 3D tarayıcı ile yapmak oldukça keyifli bir süreç olacak diye düşünüyoruz…

7 TL’ye LG G7 kampanyası iptal! Dağılabilirsiniz beyler!