Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 23, 2018 16:00

Televizyon satışlarının galibi kim? Samsung mu LG mi? Sürprize hazır olun!

Televizyon satışlarının galibi kim? Samsung mu LG mi? Sürprize hazır olun!

Telefon satışları ile ilgileniyoruz ama Televizyon satışları da oldukça önemli diye düşünüyoruz. Zira bu noktada 2006 yılının ilk çeyreğinden beri global pazarda Samsung‘un liderliği daimi olarak sürdü. Bu çeyrekte ve bu yılda da değişen birşey olmadı ve televizyon pazarında Samsung %28,4 ile pazarı domine ederken LG ise %15,4‘lük bir rakamda kaldı. Bunun en büyük sebebi geniş servis ağı ve açıkçası son dönemde Samsung‘un QLED teknolojisi diye düşünüyoruz. LG amiral gemisi modellerde OLED panel kullanıyor ama bununda bildiğiniz üzere uzun kullanımda ciddi sorunları olabiliyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Televizyon satışları

Televizyon satışları

 

Televizyon satışları tarafında sürpriz var mı?

Açıkçası bu noktada iki üreticinin arasına yani ikincilik koltuğuna Xiaomi oturabilir. Xiaomi geçtiğimiz ay itibariyle televizyonlarını Çin ve Hindistan pazarında satışa sundu. Baktığınızda Xiaomi’nin yeni nesil televizyonları Çin pazarında şu anda liderliğe oturdu ve Hindistan pazarında da her geçen gün satışları arıyor.

Bir sonraki çeyrekte yansıyacak rakamlar sonucunda Xiaomi bu iki üretici arasına girebilir mi yoksa 2019 yılı sonuna kadar global pazarda satışa sunulacak televizyonların satış rakamları ile mi bu üreticileri yakalar ve geçer bunu da zaman içinde öğreneceğiz…

İşte Samsung, Huawei ve Apple rekabetinde son durum!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.