Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 19, 2018 13:30

Google Pixel Slate umduğunuzdan da önce satışa sunulacak!

Google Pixel Slate umduğunuzdan da önce satışa sunulacak!

Google Ekim ayının başında yaptığı bir etkinlik ile Chrome OS ile çalışan eni nesil Google Pixel Slate ile bizleri tanıştırdı. Hem tablet hem de kişisel bilgisayar olarak kullanılan ürün tek başına bir tablet klavye aparatı takıldığında ise bir bilgisayar haline dönüşüyor. Ürün farklı işlevleri ve farklı donanımları ile birlikte birçok kişinin yanında taşımak isteyeceği bir ürün diye düşünüyoruz. 599 dolardan başlayan fiyatı ile özellikle öğrenciler ve gençleri hedef alan bu ürün başarılı olur mu bunu zaman içinde göreceğiz ama Google bu ürüne ciddi bir yatırım yapıyor Global pazarda ve ülkemizde de satışa sunulacak ürünün satışa ne zaman sunulacağı belirtilmemişti ama bugün gelen bilgiler Google’ın kısa süre içinde (muhtemelen Aralık başı) Pixel Slate satışına başlayacağını söylüyor.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Google Pixel Slate teknik özellikler

Intel Celeron, Core M3, Intel i5 veya Intel i7 serisi yonga setlerinden birini tercih edebileceğiniz üründe 4GB, 8GB ya da 16GB RAM tercihlerinden birini yapabiliyorsunuz. 12,3 inç IPS LCD ekranı ve 3000×2000 piksel çözünürlüğe sahip ve ekran 293ppi değer veriyor. Satışa sunulan ve yukarıdaki videoda da gördüğünüz klavye içinse 199 dolar fiyat isteniyor. Klavyeyi çok ama çok pahalı bulduk.  En giriş seviyesindeki ürünü bile alsanız 800 dolar seviyesinde bir fiyatla karşılaşıyoruz ki buna S-Pen’i de dahil etmedik.

Editörün Notu:

Google bu ürünü global pazarda satışa sunmayı çok istiyor ama Samsung Galaxy Book kullanan birisi olarak hangisini tercih edersiniz deseler tartışmasız Samsung Galaxy Book derdim. Google’ın bu fiyatlara bu ürünü satması neredeyse imkansız… Yine Google, yine hayal kırıklığı, yine saçma sapan bir fiyatlandırma…

Çinliler bunu da yaptı! Cep bilgisayarı One Mix 2 Yoga tanıtıldı!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.