Güncel Teknoloji Haberleri Kasım 18, 2018 10:00

Facebook sahte hesap açanlar! Yandınız!!!

Facebook sahte hesap açanlar! Yandınız!!!

Sosyal ağların en popüleri Facebook ciddi bir temizlik yaptı. 2018 yılı içinde 1,5 milyar sahte hesap silen ve 2,1 milyar adet spam gönderiyi yok eden Mark Zuckerberg ve arkadaşları ciddi bir güvenlik savaşına girmiş durumda. Facebook sahte hesap sahiplerine de ulaşarak bunları bir şekilde sisteme tamamen girmelerini engellemek için bir yazılım üzerinde çalışıyor. Bu sayede popülaritesi her geçen gün azalan ve güvenlik sorunları ile kafamızı da karıştıran Facebook’un yeni bir yapılanmaya gitmesi de oldukça önemli.

“Lütfen Kota Dostu TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…”

Facebook sahte hesap sahiplerine yasak gelecek mi?

Facebook giriş politikası değiştirilerek bu durumun önüne geçileceğini düşünüyoruz. Bir kişi sosyal hesap açtığında bundan direkt olarak kendisi sorumlu olmalı ve bu hesabı da yasal yollardan onaylatmalı. Hesap çalınması gibi bir durumda ise Facebook hesap sahibine bu hesabı tekrar verebilmeli.

Facebook Topluluk Standartları Raporu’na göre ciddi bir temizlik yapılırken bu durumun karşısında nasıl önlemler alınacağı ise tamizleme operasyonundan daha önemli diye düşünüyoruz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.