Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Apple T2 yonga seti Apple servislerinin ekmeğini elinden alacak!

Apple T2 yonga seti Apple servislerinin ekmeğini elinden alacak!

Apple T2 yonga seti Apple servislerinin ekmeğini elinden alacak!

Apple yeni nesil bilgisayarları ile birlikte bir dizi güvenlik önlemlerini elinde bulunduran T2 yonga setini bizlere tanıttı. Bu yonga seti Siri ve TouchID donanımlarından gelen bilgilerin güvenliği için geliştirilen oldukça özel bir çip olması ile öne çıkıyor. Önümüzdeki dönemde bu yonga setinin A13 yonga setinin içine gireceği de belirtilirken Apple T2 yonga seti başka bir işe daha yarayacağı bugün duyuruldu. Bu açıklama ile birlikte dışarıdan Apple Servisi veren birçok kişi ciddi anlamda sorun yaşayacak gibi görünüyor. Neden mi?

Lütfen TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Bize Destek Olun…

Apple T2 Apple Servisleri için sonun başlangıcı!

Birçok şehirde bilgisayar servislerinin Apple bilgisayarlara da servis verdiğini ve donanım değişikliği yaptığına şahit oluyoruz. HDD, RAM, ekran, klavye vb birçok donanım Apple servisine gitmeden değiştirilebilirken yeni nesil MacBook’lar ile bu durum sona eriyor. Zira siz laptopunuza bir donanım eklettiğinizde T2 yonga seti bunu anlayacak ve bilgisayarın açılmasına izin vermeyecek. Böylece sadece yetkili servislere gidişin kapısı açıldı.

Editörün Notu: iOS işletim sisteminde dışarıdan program yükletmeyen bir şirketin böyle bir karar alması da oldukça normal. Ürünlerine dışarıdan müdahale edilmesine izin vermemek ise hem tuhaf, hem güvenlikli, hem de oldukça düşündürücü.

Samsung Galaxy F konsept videosu ile karşımızda! Abi bu ne?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.