18 Şubat 2020 Salı
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Ve katlanabilir Samsung telefon karşınızda!
Ve katlanabilir Samsung telefon karşınızda!

Ve katlanabilir Samsung telefon karşınızda!

Katlanabilir Samsung telefon sonunda görücüye çıktı. Uzun yılladır dillendirilen telefon ilk etapta kullanıcıları tatmin edecek bir görünümde olmayabilir, ancak bunun henüz bir prototip olduğunu ve nihai tasarımın 2019 yılında seri üretime geçeceğini hatırlatalım.

Katlanabilir Samsung telefon tanıtıldı

Samsung’un katlanabilir telefonu Infinity Flex Display isimli bir ekrana sahip. Katlanmaya karşı binlerce kez dayanıklı olan ekran açıldığında 7.3 inç büyüklüğünde bir tablete dönüşüyor. 7.3 inçlik bu ekran 1536 × 2152  piksel çözünürlüğünde.

Lütfen TeknoBurada Android Uygulamamızı Marketten İndirin ve Kullanmaya Başlayın! Lütfen Bize Destek Olun…

Açık halde daha modern bir tasarımda olan katlanabilir telefonun kapalı durumu ise bizlere yıllar öncesinin kalın çerçeveli telefonlarını anımsattı. Kapalı halde ise 4.6 inç büyüklüğünde 840 × 1960 piksel çözünürlüklü bir ekrana bakıyoruz.

katlanabilir Samsung telefon

katlanabilir Samsung telefon

Google ve Samsung geliştiricileri katlanabilir telefon için iş birliğine giderek telefon için tek elle kullanım modu için de bir arayüz geliştiriyor. One UI olarak isimlendirilen yeni arayüzde aynı anda üç uygulamayı çalıştırmak mümkün. Söz konusu arayüz de henüz geliştirme aşamasında ve önümüzdeki süreçte katlanamayan Samsung telefonlarda da kullanılabilecek.

Katlanabilir Galaxy akıllı telefonun tam olarak ne zaman çıkış yapacağına dair bir açıklama yapılmadı, ancak şirket önümüzdeki aylarda seri üretime geçeceğini bildirdi. Infinity Flex Display zorlu bir üretim aşamasından geçen bir ekran teknolojisi ve bu teknolojiyi geniş kitlelerle buluşturmak Samsung adına pek de kolay olmayacaktır.