18 Şubat 2020 Salı
Ana sayfa » Akıllı Telefon » Katlanabilir Samsung Galaxy F telefonun ekranı belli oldu
Katlanabilir Samsung Galaxy F telefonun ekranı belli oldu

Katlanabilir Samsung Galaxy F telefonun ekranı belli oldu

Uzun yıllardır haberlere konu olan katlanabilir Samsung akıllı telefonu nihayet görücüye çıkıyor. Samsung 7-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Samsung Geliştirici Konferansı 2018’de kapalı kapılar ardında katlanabilir telefonun ilk görüntülerini iş ortaklarına gösterecek. Samsung Galaxy F olarak isimlendirilmesi beklenen telefonun yine arayüz detayları da burada gösterilecek.

Samsung Galaxy F

Samsung Galaxy F

Gelen haberlere göre Samsung ve Google merakla beklediğimiz Galaxy F için özel bir arayüz hazırlıyor. Bunun yanında etkinlikte katlanabilir telefonun temel özelliklerinin geliştiricilere aktarılması bekleniyor. Samsung ayrıca katlanabilir ekranın tüm avantajlarından yararlanan uygulamalar oluşturmak için geliştiricilerden geri bildirimler almak istiyor.

Samsung Galaxy F ‘nin ekranı belli oldu

Kısa süre içerisinde ilk görüntülerinin basına sızdırılmasını beklediğimiz telefonda  7.3 inç ve 4.6 inç büyüklüğünde OLED ekranlar kullanılacak. Cihaz katlandığında dahili olarak isimlendirilen 7.3 inçlik ekran tamamen kapanacak. 4.6 inç büyüklüğündeki harici ekran ise katlanma sonrası kullanılmaya devam edecek.

Samsung Display kasım ayı içerisinde sözünü ettiğimiz panellerin üretimine başlayacak. Üretim hattının yılda 500 bin ila 1 milyon arasında olması bekleniyor.

 

Merakla beklediğimiz beş kameralı Nokia 9 her açıdan karşınızda!