Merakla beklediğimiz beş kameralı Nokia 9 her açıdan karşınızda!
22 Ağustos 2019 Perşembe
Merakla beklediğimiz beş kameralı Nokia 9 her açıdan karşınızda!

Merakla beklediğimiz beş kameralı Nokia 9 her açıdan karşınızda!

Mobil dünyasının güvenilir sızıntı kaynaklarından @OnLeaks bu defa merakla beklediğimiz 5 arka kameralı Nokia 9 ‘a ait birçok görüntüyü yayınladı. Bu görseller telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacağını net şekilde ortaya koyuyor. Güvenilir bilgi kaynağı Nokia9’un bazı özelliklerine de açıklık getirdi.

Nokia 9 özellikleri ve görüntüleri

Kasa ebatları 155 x 75 x 7.9 mm şeklinde olacak telefonda 5.9 inç büyüklüğünde Quad HD+ çözünürlüklü 18:9 ekran yer alacak. Arka bölümü camdan oluşan telefonun kablosuz şarj desteği sunması beklenirken, bu bölümde parmak izi tarayıcısını göremiyoruz, zira Nokia9’da bu parmak izi tarayıcısı ekrana gömülü olacak. Telefonda yüz tanıma özelliğinin de yer alması beklenirken, kaynak henüz bu bilgiyi doğrulayamadığını aktarıyor.

Nokia 9

Nokia 9

Android 9 Pie sürümüyle çıkış yapacak telefonda işlemci birimi bazı kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Qualcomm çok yakında 7nm üretim sürecine sahip Snapdragon 8150’nin duyurusunu gerçekleştirecek, ancak Nokia bu beş kameralı telefonda Snapdragon 845’i kullanacak.

8GB RAM, 128GB depolama, 4.150mAh ve su / toz direnci telefonda yer alacak diğer önemli gelişmeler. Arkadaki beş kameranın ise şu yapıda olması bekleniyor:

  1. Normal Lens
  2. Geniş Açılı Lens
  3. Telefoto Lens
  4. Tek Renkli Lens
  5. RGB Lens