Ana sayfa » Akıllı Telefon » İşte Snapdragon 8150’nin performansı! Kirin 980 geçildi mi?

İşte Snapdragon 8150’nin performansı! Kirin 980 geçildi mi?

İşte Snapdragon 8150’nin performansı! Kirin 980 geçildi mi?

Qualomm’un bir sonraki amiral gemi işlemcisi Snapdragon 8150 ilk kez geçtiğimiz gün tanıtılan katlanabilir telefon FlexPai’de görücüye çıktı. Tanıtım esnasında işlemcinin nasıl bir performans sergilediğine dair açıklamalar yapılmadı, ancak yeni nesil işlemci mobil platformda önemli bir kriter olan Geekbench’te karşımıza çıktı.

Snapdragon 8150 nasıl bir performans ortaya koyuyor?

7 nm üretim süresine sahip yeni bir Kryo çekirdek serisi üzerinde oluşturulan işlemci gelen haberlere göre bu defa 2+2+4 şeklinde kümelenecek. 2 çekirdek performans odaklı olacak.

Geekbench çoklu çekirdek

Snapdragon 8150

Snapdragon 8150

ilk gelen sonuçlara bakıldığında Snapdragon 845 ile kıyaslandığında önemli bir performans geliştirmesi göze çarpıyor. Snapdragon8150 çoklu çekirdek testinde Mate 20 Pro’yu geçmeyi başarıyor, ancak iPhone XS Max ile arasında hala ciddi bir fark var. Nihai sürümde bu farkın biraz daha kapanacağını tahmin ediyoruz.

Geekbench tek çekirdek

İşlemcinin tek çekirdek performansı ise doğrusu beklentimizin altında kaldı. Snapdragon8150 burada iPhone XS Max, Galaxy Note 9 ve Mate 20 Pro’nun gerisinde kalıyor.

Sonuç olarak Qualcomm’un yeni nesil işlemcisiyle Apple A12 Bionic’i geçmesi beklenmiyor. Kirin 980 işlemcisiyle ise sıkı bir rekabete şahit olacağız. Söz konusu test sonuçları işlemciye eşlik edecek Adreno GPU hakkında ne yazık ki bilgi vermiyor.

 

Oppo RX17 Neo (Oppo K1) Avrupa’da! Fiyat oldukça rekabetçi

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.