Ana sayfa » Akıllı Telefon » Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 Android 9.0 ekran görüntüleri

Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 Android 9.0 ekran görüntüleri

Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 Android 9.0 ekran görüntüleri

Samsung, Android 9 Pie güncellemesinin dağıtımı noktasında diğer birçok üreticiden daha yavaş ilerliyor. Şirket cephesinden gelen bilgilendirmelere bakılırsa Android 9.0 güncellemesi Ocak 2019’da başlayacak. Güncelleme alacak ilk modellerin ise Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9 olması bekleniyor. Tabii Galaxy S9’u da unutmayalım.

Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9

Galaxy S9 Plus ve Galaxy Note 9

Güncelleme için daha üç ay kadar beklememiz gerekse de, yeni yazılımın arayüz seviyesinde neler getireceği aşağı yukarı belli oldu. Son olarak Android Police sitesi Android 9 Pie yüklü Galaxy S9 Plus’ın çok sayıda ekran görüntüsünü paylaştı.

Arayüz fotoğraflarına bakılırsa yeni bir yazı fontu görüyoruz. Bu font Google’ın Sansa isimli fontuna benziyor. Hızlı ayarlar menüsü güncelleme sonrası daha belirgin hale geliyor. Sanal butonlar yerinde kalıyor, ancak kullanıcılar diledikleri takdirde Ayarlar menüsünden bu butonları gizleyip jestlerle tam ekran kullanımını deneyimleyebilecek.

Uygulamalar arası geçiş değişiyor. Diğer taraftan daha basit ikonlarla arayüz, stok Android’e biraz daha benzemiş. Samsung bunun yanında güncelleme ile birlikte karanlık tema özelliğini de dahil edecek.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.