Akıllı Telefon Ekim 26, 2018 9:00

OnePlus Samsung ve Apple’ı geçmeyi başardı

OnePlus Samsung ve Apple’ı geçmeyi başardı

Counterpoint tarafından yayınlanan bir araştırma dünyanın en büyük pazarı Hindistan’da ilginç bir sonucu ortaya koyuyor. 400 $ üzeri akıllı telefon segmentinde OnePlus Samsung ve Apple’ı geride bırakarak ülkede bir numaraya yükseldi.

OnePlus Samsung ve Apple rekabetinde son durum

OnePlus, Samsung ve Apple’ın bu segmentteki pazar payı %83 seviyesinde. Bir önceki çeyrek ile kıyaslandığında bu üçlünün pazar payında %5’lik bir düşüş gözleniyor. Bu düşüşü sağlayan başlıca cihazlar ise Oppo Find X, Vivo Nex, Asus Zenfone 5Z, LG G7 ThinQ ve Huawei Nova 3 şeklinde sıralandı.

OnePlus Samsung ve Apple rekabeti

OnePlus Samsung ve Apple rekabeti

Çevrimiçi ve fiziksel mağazalarda sunulan kampanyalar ile birlikte OnePlus 6, 400 $ üzeri pazarda ülkenin en çok satan telefonu oldu. Firmanın ülkedeki pazar payı kısa süre içerisinde %30 seviyene çıktı. İkinci sırada Galaxy Note 9, üçüncü sırada ise Galaxy A8 Star yer aldı. Samsung’un pazar payı ise %28 olarak belirlendi. iPhone XS ve XS Max ile birlikte çıkış yakalayan Apple ise bu kategorinin %25’ini elinde bulunduruyor.

Araştırmaya göre nüfusun harcama gücü artarken, çift kameralar, daha hızlı işlemciler, AI desteği, gelişmiş biyometrik güvenlik ve tam ekranlar kullanıcıların telefonlarını yükseltmelerindeki belirleyici etkenler.

 

Huawei P20 ve P20 Pro için taze bir güncelleme başladı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.