Mobil Ekim 24, 2018 12:00

Uzaydan geldiğine inanılan RED Hydrogen One ekranı nasıl çalışıyor?

Uzaydan geldiğine inanılan RED Hydrogen One ekranı nasıl çalışıyor?

Teknoloji dünyasında bazı tasarımlar gerçek olamayacak kadar mükemmelken buna en güzel örnek olarak Apple’ın Mac Pro‘sunu örnek verebiliriz. Şimdi konumuzla ne alakası var diyeceksiniz ama o dönemde Mac Pro silindirik tasarımı ile hiçbir üreticinin yapmadığı bir tasarımı bizlere sunuyordu. Mobil pazarda ise RED Hydrogen One buna örnek olarak gösterilebilir. Zira telefon 2 yıl önce tanıtıldığında hologramik ekranı ile bizlere bambaşka bir kullanıcı deneyimi vadediyordu. Peki bu hologram ekran nasıl çalışacaktı?

RED Hydrogen One ekran teknolojisi nedir?

Yukarıdaki fotoğraf aslında teknolojinin nasıl çalışacağının da en büyük göstergesi. Hologram yapılabilmesi için aynı görüntünün 4 farklı açıdan ekrana yansıtılması gerekiyor. Bunun için de 4-View Lightfield Display adı verilen ve ekrandaki objenin derinlik haritasını çıkartan bir sistem ile bu hologram sağlanmaya çalışılacak. 4-View (H4V) ekran gerçek zamanlı 4 boyutlu derinlik haritasını ekrana yansıtarak ekrandaki objelerin farklı açılardan farklı şekillerde görünmesini sağlayacak.

Biliyoruz, bu çok karşılık ve bizim de alışık olmadığımız bir teknoloji ama büyük üreticiler bu teknolojiyi geliştiremezken, kendi ekranını ve kendi telefonunu bile yapamayan bir kamera üreticisinin bu teknoloji ile karşımıza çıkması çok ama çok illginç bir durum. Peki RED Hydrogen One gerçekten de Apple Mac Pro gibi uzaylılar tarafından mı yapıldı!

Xiaomi Black Shark n11.com’da satışa sunuldu! İşte fiyatı

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.