Samsung oyun telefonu geliştiriyor! İşte ilk bilgiler - TeknoBurada
20 Nisan 2019 Cumartesi
Samsung oyun telefonu geliştiriyor! İşte ilk bilgiler

Samsung oyun telefonu geliştiriyor! İşte ilk bilgiler

Gelen haberlere bakılırsa Samsung oyun telefonu üzerinde çalışıyor. Konuya ilişkin bilgi, şirkete yakın bir Twitter hesabından geldi.

Oyun odaklı telefonlar uzun bir süredir mobil dünyasında var, fakat hiçbir dönem bu yıl olduğu kadar ilgi görmedi. Razer Phone ve devam modeli, Asus ROG Phone, Black Shark, Nubia Red Magic, Honor Play ve Mate 20 X derken oyun odaklı telefonların sayısı her geçen gün artıyor.

Samsung oyun odaklı telefon hazırlıyor

Tabii burada üreticiler iki yol izliyor. Kimi üreticiler gerçek manada oyuncu telefonu geliştirirken, bazıları ise sadece sıvı soğutma sistemiyle bu deneyimi sunduklarını sanıyor. Son olarak oyun odaklı telefon kategorisine Samsung’un dahil olacağı iddia edildi.

Samsung oyun telefonu

Samsung oyun telefonu

Samsung’un önümüzdeki dönem ürün yol haritasında ekrana gömülü kameraya sahip ve oyun odaklı telefonlar bulunuyor. Oyuncular için geliştirilecek telefonun ne gibi özellikler barındıracağı şu an için bilinmese de, bazı iddialar yok değil.

Kısa süre önce Galaxy A serisi altında üç ve dört arka kameralı telefon duyuruları gerçekleştiren Samsung, ilk oyun odaklı telefonunu da yine Galaxy A serisinde konumlandırabilir. Snapdragon 845 işlemcisinden güç alması beklenen telefonda Galaxy Note 9’daki gibi karbon tabanlı bir soğutma sistemi yer alacak. 8GB RAM, 128GB depolama, Android 8.1 Oreo, 4000 mAh büyüklüğünde pil ve yazılım seviyesinde bazı arayüz geliştirmeleri oyun odaklı telefonda yer alması muhtemel diğer özellikler.

 

Xiaomi Mi Mix 3’ün arkası sızdı! Hayal kırıklığı