Samsung Google Pixel 3 XL'ın çentiğiyle fena dalga geçti
22 Mayıs 2019 Çarsamba
Samsung, Google Pixel 3 XL’ın çentiğiyle fena dalga geçti

Samsung, Google Pixel 3 XL’ın çentiğiyle fena dalga geçti

Samsung Google Pixel 3 XL’ın çentiğiyle fena dalga geçti. Aslında baktığımızda Google’ın kullandığı çentikle alay konusu olması zaten kaçınılmazdı.

Akıllı telefonlarda çentik her ne kadar ilk Essential Phone ya da Sharp tarafında kullanılsa da, iPhone X sonrası yaygınlaştı. Hem de öyle böyle bir yaygınlaşma değil. iPhone X sonrası neredeyse her 10 telefonun 7-8’inde çentik görür oldu. Tasarım anlayışını çentiksiz sürdüren üretici sayısı artık bir elin parmaklarını geçmiyor.

Son olarak çentik furyasına Google da dahil oldu. Google geçtiğimiz gün resmi duyurusunu gerçekleştirdiği Pixel 3 XL akıllı telefonda çentik kullandı. Çift ön kamera, ahize ve çeşitli sensörlere ev sahipliği yapan bu çentik o kadar çirkin ve büyük görünüyor ki, Google’ın iş ortaklarından Samsung bile kafa bulmadan edemedi.

 

Samsung Google Pixel 3 çentiği ile nasıl dalga geçti?

Google’ın Twitter’dan Pixel 3 serisi hakkında ne bilmek istiyorsunuz? şeklinde yönelttiği tweet’in altına Samsung Amerika bir başka kullanıcının tweet’ine yanıt olarak: “Üzerine bir uçak iniş yapabilir.”

Samsung’un burada hedefinde Google Pixel 3’teki çentiğin olduğunu anlamak güç almasa gerek. Özellikle Amerika’da üreticilerin bu şekilde birbirini trollemesi alışılageldik bir durum. Bir başka görüntüde ise Pixel 4 XL’taki muhtemel çentikle alay ediliyor.

Samsung Google Pixel 3 çentiğiyle dalga geçti

Samsung Google Pixel 3 çentiğiyle dalga geçti