Google Pixel 3 neden çentikli değil de Pixel 3 XL çentikli? - TeknoBurada
24 Haziran 2019 Pazartesi
Google Pixel 3 neden çentikli değil de Pixel 3 XL çentikli?

Google Pixel 3 neden çentikli değil de Pixel 3 XL çentikli?

Google üçüncü nesil Pixel telefonlarını dün itibariyle tanıttı ve kullanıcıların beğenisine sundu. Tasarım olarak günümüzün çok gerisinde kalan Google Pixel serisi kamera savaşlarının yaşandığı bir ortamda tek kamera ile yola devam etme kararı aldı ve geleneksel yapıyı sürdürdü. Pixel 3 XL ise son zamanların modası kocaman bir çentik ile karşımıza çıktı. Kızılötesi kamerası bulunmayan bir telefonda böylesine büyük bir çentik tek kelimeyle rezalet dururken Google Pixel 3 çentiksiz ve alışılagelmiş yapısı ile karşımıza çıktı. Peki Pixel 3 neden çentik kullanmadı?

Google Pixel 3 neden çentiksiz?

Bu sorunun cevabı olarak şunu belirtelim. Bildiğiniz gibi Pixel 3 5,5 inç ekrana sahip bir model. Google Pixel 3’te de Pixel 3 XL’da olduğu gibi çift kamera ve stereo hoparlör koyma isteseydi; bu çentik 5,5 inç ekranda daha fazla alan kaplamak zorunda kalacaktı. Bundan dolayı da daha saçma görünmemesi için Google yeni nesil Pixel 3’te çentik kullanmadı.

Google bu çentikli yapı ile yola devam edecek mi?

Bu soru da Google’a soruldu ve net bir yanıt alınamadı ama önümüzdeki yıl Pixel 4 zamanı geldiğinde Google’ın bu çentikten vazgeçeceğini düşünüyoruz. Bakalım zaman bizi haklı çıkartacak mı bunu da hep birlikte göreceğiz…

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL tanıtıldı! Fiyatı ve özellikleri