Bir güncelleme de Huawei Mate 10 Lite için! - TeknoBurada
24 Haziran 2019 Pazartesi
Bir güncelleme de Huawei Mate 10 Lite için!

Bir güncelleme de Huawei Mate 10 Lite için!

Huawei’in dört kameralı orta segment telefonu Huawei Mate 10 Lite güncelleme almayı sürdürüyor. Tanıtıldığı günden bu yana en çok ilgi gören telefonlardan biri olan Mate 10 Lite son güncelleme ile birlikte güvenlik düzeyi tarafında Eylül 2018’e yükselti.

Huawei Mate 10 Lite için yeni güncelleme

RNE-L21 8.0.0.336 (C432) yapı numarasına sahip olan güncelleme 433 MB büyüklüğünde. Güncelleme ayrıntılarına bakıldığında Google’ın eylül ayı güvenlik yamalarını içerdiği görünüyor. Ancak güncellemenin bunun dışında sistem kararlılığı ve çeşitli hata düzeltmeleri getirdiğini söyleyebiliriz.

Huawei Mate 10 Lite

Huawei Mate 10 Lite

Dilerseniz OTA (şebeke) üzerinden kademeli olarak dağıtılan güncellemeyi “Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi” yolunu izleyerek kontrol edebilirsiniz. Güncellemenin tüm kullanıcılarla buluşması birkaç haftayı bulacaktır.

Geçen yıl ekim ayında çıkış yapan Mate 10 Lite bir yıl içerisinde Android 8.0 Oreo ve birçok düzeltme güncellemesi aldı. Aylık güncellemelerin bir süre daha devam etmesi beklenirken, Android 9.0 güncellemesi içinse kullanıcıların en iyi ihtimalle 2019’un ikinci çeyreğini beklemesi gerekecek.

 

Huawei P20 Lite için yeni bir güncelleme başladı!