Samsung Galaxy A9S ciddi ciddi dört arka kameraya sahip olacak
20 Nisan 2019 Cumartesi
Samsung Galaxy A9S ciddi ciddi dört arka kameraya sahip olacak

Samsung Galaxy A9S ciddi ciddi dört arka kameraya sahip olacak

Amiral gemi seviyesinde duyurduğu telefonlarda iki arka kamera kullanan Samsung, orta segment Galaxy serisi söz konusu olduğunda bir anda arka kamera sayısını artırmaya başladı. Önce üç arka kameralı Galaxyy A7 2018’in duyurusu geldi. Şimdi ise gözler dört arka kameralı Samsung Galaxy A9S modeline çevrildi. Söz konusu Galaxy A9S ile birlikte ilk kez bir akıllı telefonda dört arka kamera göreceğiz. Samsung, 11 Ekim tarihinde “4x Fun” adlı bir etkinlik gerçekleştirecek. Telefonun bu etkinlikte tanıtılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Samsung Galaxy A9S

Samsung Galaxy A9S

Galaxy A9S kamera yapısıyla sadece bulunduğu segmentte değil tüm mobil dünyasında bir heyecana neden olacaktır. Şirkete yakın kaynaklara göre bu dört kameranın yapısı ve telefonda yer alacak bazı özellikler şimdiden biliniyor. Önce kamera detaylarından başlayalım.

Samsung Galaxy A9S kamera özellikleri

  • F / 1.7 diyaframlı 24 megapiksel ana kamera
  • F/2.2 diyaframa sahip 5 megapiksel ikinci kamera, derinlik sensörü
  • F/2.4 diyafram açıklığına sahip 8 megpiksel üçüncü kamera, ultra geniş açılı sensör
  • F/2.4 diyafram açılığında 10 megapiksel dördüncü kamera, 2x optik yakınlaştırma gerçekleştirecek

Kamera demişken, Galaxy A9S’in ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğünde olacak.

Sekiz çekirdekli Snapdragon 660 işlemcisinden güç alacak telefonun bellek biriminde 6GB RAM ve 128GB dahili depolama göreceğiz. Telefon bunun yanında 512GB hafıza kart desteği sunacak. 3.720 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacak telefon ne yazık ki Quick Charge 2.0 standardında kalacak.