Ana sayfa » Akıllı Telefon » Huawei Mate 20 modellere güç verecek Kirin 980’i bakın nasıl serin tutacak?

Huawei Mate 20 modellere güç verecek Kirin 980’i bakın nasıl serin tutacak?

Huawei Mate 20 modellere güç verecek Kirin 980’i bakın nasıl serin tutacak?

Huawei’in benchmark testlerinde yaptığı hile konuşuladursun şirketin yeni nesil 7nm üretim sürecine sahip Kirin 980 işlemcisinin nasıl bir performans sunacağı merak konusu. İşlemciyi aşırı sıcaklık ve güç tüketimine sokan performans modunun Huawei Mate 20 modellerde kullanıcılara açılıp açılmayacağını bilmiyoruz, ancak gelen bilgilere bakılırsa Huawei, Kirin 980’de yeni bir soğutma sistemi kullanacak.

Halihazırda kimi telefonlarda sıvı soğutma sistemleri mevcut. Örneğin Pocophone F1’de bunun için bakır borulardan geçen su kullanılırken, Note 9’da ısı dağılımı için karbon fiber + bakır termal boru sistemi kullanılıyor.

Huawei Mate 20 modellerde yeni bir soğutma sistemi kullanılacak

Huawei, Mate 20 modellerde grafen isimli yeni bir soğutma sistemi kullanacak. Grafen, petekli yapısı nedeniyle bakır ve diğer maddelere kıyasla daha iyi bir ısı dağılımı sağlıyor. Bu madde ayrıca daha ince ve daha güçlü bir yapıda.

Huawei Mate 20 soğutma sistemi

Huawei Mate 20 soğutma sistemi

Çin’de geçtiğimiz gerçekleşen bir etkinlikte Mate 20 modellerde yeni bir soğutma sistemi kullanılacağı yönünde bilgiler paylaşılmıştı. Benzer teknolojisi önümüzdeki günlerde tanıtılacak Honor Magic 2 akıllı telefonda da kullanılacak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.