Karşınızda çift ekran ve çift parmak izi sensörlü Nubia Z18S

2018 bitmeden tanıtılacak üst segment telefonlardan biri de görünüşe bakılırsa Nubia Z18S olacak. Kısa süre bazı sızıntılarda karşımıza çıkan telefon bu defa Çin belgelendirme kuruluşu TENAA tarafından onaylandı. Bu onay telefonun tasarım ve teknik özelliklerinin netlik kazandığı anlamına geliyor.

Nubia Z18S özellikleri belli oldu

Bir süre önce ortaya çıkan görüntülerde Z18S’in çift ekranlı olacağı zaten onaylandı. TENAA bilgilerine göre telefondaki ana ekran 6.26 inç büyüklüğünde olacak. Full HD+ çözünürlüklü bu ekran LCD tabanlı olacak. Arka tarafta ise 5.1 inç büyüklüğünde HD+ çözünürlüklü renkli bir OLED ekran kullanılacak. OLED tabanlı panelde ekran sürekli açık özelliğini göreceğiz.

Nubia Z18S
Nubia Z18S

NubiaZ18S’te sürpriz bir özellik daha göreceğiz. Yayınlanan görüntülere bakılırsa telefonun her iki yanında da parmak izi tarayıcısı göze çarpıyor. Arka tarafta 16 megapiksel + 20 megapiksel çözünürlüklü çift kameranın yer verildiği telefonda bellek birimi ise 6GB RAM / 8GB RAM ve 64GB / 128GB şeklinde olacak. İşlemci biriminde beklendiği gibi Snapdragon 845 yer alacak. Android 8.1 Oreo ve hızlı şarj destekli 3.800 mAh büyüklüğünde pil merakla beklediğimiz telefonda öne çıkan diğer özellikler olacak. Telefonun resmi tanıtım tarihi henüz açıklanmadı.

Başa dön tuşu