Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 24, 2018 9:31

Uber e-Fatura kesmeye başladı! Daha nasıl yasal olunabilir?

Uber e-Fatura kesmeye başladı! Daha nasıl yasal olunabilir?

Uber ülkemizde birçok kişi tarafından memnuniyet ile karşılanan bir hizmetti. Daha sonra seçim yatırımları vesilesi ile taksici esnafını kızdırmamak için Uber‘in ülkemizdeki faaliyetleri belli bir noktada on buldu ama Uber ekosistemine dahil olan sarı taksiler yollarına devam ediyorlar. Her şeyin online olarak yapıldığı Uber e-Fatura kesmeye başladığını bugün itibariyle resmen duyurdu. Bu oldukça önemli zira taksicilerin “onlar yasal değil” açıklamalarına karşın böyle bir cevap ile karşımıza çıkan UBER‘i tebrik ediyoruz. Şahsen bizden aldıkları ücret karşısında bir kez bile fiş fatura kesmeyen taksicilerin Uberi’i yasal olmamakla suçlamaları ise işin başka bir ironik tarafı.

Uber e-Fatura UberXL ile artık mümkün!

Yerel paydaşlarla işbirliği çerçevesinde, bu geçişle birlikte yolcular UberXL seyahatleri için, yolculuğu gerçekleştiren taşımacılık şirketi tarafından düzenlenen e-Faturaya Uber profillerine giriş yaparak kolayca erişebiliyorlar. Aynı zamanda, iş ortakları da sağlanan hizmet bedeline ilişkin e-Faturayı Uber’den alabiliyor.

UberXL yolculuklarının e-Faturasına erişmek isteyen yolcular, riders.uber.com adresinden hesaplarına giriş yaparak vergi profillerini doldurup ilgili yolculuğu seçerek e-Faturalarını isteyebilir ve sisteme kayıtlı e-posta adresleri üzerinden e-Faturalarını temin edebilirler.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.