Huawei ve Honor ayrılık iddialarına Zhao Ming cevap verdi!!!
16 Ekim 2019 Çarsamba
Huawei ve Honor ayrılıyor mu?

Huawei ve Honor ayrılıyor mu?

Akıllı telefon pazarında dünyanın en büyük üçüncü markası olan ve geçtiğimiz çeyrekte de Apple’ı geçip ikincilik koltuğuna oturan Huawei uzun zaman önce farklı markalar ile rekabet ve farklı pazarlara girme isteği ile kurduğu Honor markasıyla birlikte bu noktaya kadar geldi. Honor markasının ülkemize girişi ise Samsung sayesinde oldu. Bunu eski yazılarımızda dile getirmiştik. Huawei ve Honor markaları ayın çatı altında olduğu için satış adetleri tarafında da birlikte sayılıyor. Yani Çin’de Huawei’nin Oppo’yu geçmesinin tek sebebi Honor markasının satışları.

Huawei ve Honor birlikte hareket edecek!

Özellikle 2018 yılında iyi bir noktaya gelen Honor ve Huawei’nin yollarının ayrılacağı ve Honor markasının kendi başına yola devam edeceği konuşuluyordu. Bugün ise Honor başkanı Zhao Ming yaptığı açıklama ile bu iddiaları yalanladı ve “Honor markası Huawei çatısı altında çalışmaya devam edecektir” açıklamasında bulundu.

Bu önemli bir açıklama am bu açıklama dediğimiz satış adetlerinin Huawei!ye yazılması açısından da oldukça önemli bir durum. Huawei ve Honor markaları bugün ayrılsa Huawei’nin Çin’de Oppo’nun altında ve global pazarda da Xiaomi ile de arasındaki farkın çok azalacağı anlamına geliyor.

Bizim Yorumumuz!

Honor markası Huawei markasından bir şekilde ayrılacak. Zira kendi kanatları gelişen Honor’ın sırt Huawei’nin satış adetlerini daha yükse göstermek için yuvada kalması mümkün değil…