Nokia 9 cephesinden taptaze sızıntı! 5 kamera ve pil kapasitesi onaylandı
23 Nisan 2019 Salı
Nokia 9 cephesinden taptaze sızıntı! Beş kamera ve pil kapasitesi onaylandı

Nokia 9 cephesinden taptaze sızıntı! Beş kamera ve pil kapasitesi onaylandı

Bu sefer olacak galiba. Nokia cephesinde uzun zamandır beklenen amiral gemi telefon için geri sayıma geçildi. Henüz isim doğrulanmamış olsa da genel kanı telefonun Nokia 9 olarak isimlendirileceği yönünde. Geçtiğimiz gün belgelendirme kuruluşlarınca onaylanan telefon Samsung’un resmi web sitesinde bile karşımıza çıktı.

Nokia 9 sızdırıldı

64GB ve 128GB depolama seçenekleriyle çıkış yapacak telefonda odak nokta kuşkusuz beş sensörlü arka kamera birimi olacak. Son sızıntı telefonda yer alacak beş kameralı düzeni bir kez daha onaylıyor. Bunun yanında Nokia9’un pil kapasitede 4.150 mAh olarak karşımıza çıkıyor. Nokia9 son dönem amiral gemi telefonlarla kıyaslandığında hiç de fena olmayan bir pile sahip olacak.

Nokia 9

Nokia 9

Telefonun arka kısmında herhangi bir parmak izi tarayıcısı yer almıyor. Bu gelişme söz konusu tarayıcının ekrana gömülü olacağı ihtimalini doğuruyor. 5.9 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüklü OLED ekran, Snapdragon 845 işlemci, Android 9 Pie, çift SIM kart desteği telefonda öne çıkan bazı özellikler olacak.