Güncel Teknoloji Haberleri Eylül 13, 2018 12:00

MIT Cheetah 3 robotu yeni özellikleri ile artık daha korkutucu!

MIT Cheetah 3 robotu yeni özellikleri ile artık daha korkutucu!

Robot teknolojisinde büyük bir gelişim söz konusu. IFA 2018 etkinliği kapsamında da birçok üretici ziyaretçileri karşılayan sempatik robotlarını kullanıcılara gösterdi. Bu robotlar basit birkaç şey dışında bir işe yaramayan ürünlerden ileri gidemez. Gidemeyecek de ama MIT ve Boston Dynamics‘in yaptığı robotlar robot teknolojisinin nereye gidebileceğini bizlere gösteriyorlar. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan Cheetah robotu yeni nesil Cheetah 3 versiyonu ile karşımızda. İkinci versiyonda 80 km/h hıza kadar ulaşan robot bugün yeni özellikleri ile karşımızda.

Cheetah 3 artık zıplıyor!

Aşağıdaki videoda robotun yaptıklarını görebileceksiniz ama en bomba özelliği de en sona saklamışlar. Robotun kendinden daha yüksek bir yere sıçraması bu robotların gelecekte neler yapabileceklerini de ortaya koyuyor. Şimdi diyeceksiniz ki; bundan ne olacak. Bu robot 70 cm civarlarında bir robot. Peki bu robotun 7 metre olduğunu hayal edebiliyor musunuz? İşte şimdi anladınız…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.