Akıllı Telefon Eylül 9, 2018 18:20

HTC U12 Plus çare olamadı! HTC telefon satışları dibe vurdu

HTC U12 Plus çare olamadı! HTC telefon satışları dibe vurdu

Akıllı telefon geliştiren mühendis ekibinin önemli bir kısmını Google’a satan HTC’de işler gittikçe içinden çıkılmaz bir hale gelmeye başladı. Mobil dünyasının ilk akıllı telefonunu piyasaya sunan HTC eski popüler günlerinden çok uzak ve her çeyrek daha fazla kan kaybı yaşıyor. Son açıklanan ikinci çeyrek gelir tablosuna bakılırsa HTC U12 Plus da Tayvanlı üreticinin kötü gidişini durduramamış.

HTC U12 Plus

HTC U12 Plus

HTC U12 Plus kötü gidişe çare olamadı

Yayınlanan finansal rapora göre HTC ikinci çeyrekte 6,8 milyar TWD (220,6 milyon $) olarak açıklandı. Geçen yıl aynı dönemle kıyaslandığında HTC’nin gelirlerinde %58’lik bir düşüş yaşandığı gözleniyor. Bu çeyrekte vergiler sonrası net zarar 2.08 milyar TWD (67.8 milyon $) seviyesinde gerçekleşti.

HTC’nin kurucusu ve başkanı Wang Xuehong geçtiğimiz günlerde HTC’nin AR / VR pazarına daha fazla odaklanacaklarını, zararı durduramayacaklarsa akıllı telefon üretmeyi bırakabileceklerini söyledi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.