Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 30, 2018 11:00

IFA 2018: Samsung 8K TV tanıtımı gerçekleştirdi!

IFA 2018: Samsung 8K TV tanıtımı gerçekleştirdi!

IFA 2018 Etkinliği başladı ve üreticiler de yeni nesil ürünlerin bir bir tanıtıyorlar. Güney Koreli üretici Samsung bugün yaptığı basın etkiliği ile yeni nesil Akıllı Ev Teknolojilerini kullanıcılarıyla tanıştırdı. En merak edilen ürünlerden birisi ola Quantum DOT teknolojisine sahip 8K çözünürlüğündeki televizyonlar ise herkesin dikkatini çeken bir ürün oldu. Samsung 8K TV pazarının öncüsü olarak tüketicilere oldukça ilginç bir deneyim vadediyor.

Samsung 8K TV özellikleri ile öne çıkıyor!

8K Yapay Zekâ Video Ölçekleme özelliğine sahip Q900R QLED 8K televizyonu 65″, 75″, 82″ ve 85″ olmak üzere dört ultra-büyük ekran boyutunda satışa sunulacak. Samsung QLED 8K TV, sahip olduğu Gerçek 8K Çözünürlüklü Quantum Dot ekranı ve Q HDR 8K özellikleri ile 8K kalitesinde görüntüleri izlememizi sağlayacak.

Gerçek 8K Çözünürlük özelliği, çoğu film stüdyosunun karşıladığı bir standart olan 4.000nit parlaklık üretebiliyor. HDR10+ teknolojisine dayalı Q HDR 8K özellikleri ile sektörü şekillendiriyor. Q900R’de bulunan ve Yapay Zekâyla geliştirilen özel bir teknoloji olan 8K Yapay Zekâ Video Ölçeklemesi, 4K bir içeriğin de 8K’ya upscale edilmesini sağlıyor. Yani bir görüntünün 8K izlenebilmesi için illa ki 8K çözünürlüğe sahip olması gerekmiyor.

Samsung Yapay Zekayı Beyaz Eşyalar ile Birleştiriyor!

Oyun tarafında kuralları değiştirecek olan bu ürün yanında Samsung’un Harman Kardon HW-N950 ve HW-N850 soundbar modellerini de tanıttığını görüyoruz. Family Hub buzdolabı ile Bixby’nin telefondan çıkıp bir beyaz eşyaya taşındığını görüyoruz. Yapay Zekâ destekli Q-rator çamaşır tanıma sistemi ise çamaşır yıkama alışkanlıklarımızı planlamımızı sağlıyor.

Samsung’un bu ürünlerini önümüzdeki günlerde test edeceğiz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.