Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 30, 2018 17:30

IFA 2018: LG robot teknolojisinde çığır açıyor!

IFA 2018: LG robot teknolojisinde çığır açıyor!

IFA 2018 etkinliği başladı ve biz de fuardan en yeni haberleri en güncel haberleri sizlerle paylaşıyoruz. Bugün basın lansmanları var ve biz de her türlü haberi siz değerli okuyucularımız ile paylaşıyoruz. Bu noktada LG’nin de IFA 2018 fuarı için oldukça ilginç bir teknoloji ile karşımıza çıktığını belirtelim. Bir süredir üzerinde çalışıla ve SG ROBOTICS firması ile ortaklaşa geliştirilen LG CLOi SuitBot giyilebilir robot teknolojisi birçok felçli kişi için hayata yeniden tutunabilmeyi sağlayacakken insanların hareketlerini de daha farklı yapabilmelerine olanak sağlayacak. LG robot teknolojisinin hangi boyuta geldiğini görmek ise bir hayli ilginç oldu. Mobil pazarda zor günler geçiren LG’nin önümüzdeki 10 yıl içinde robot teknolojisini eline geçirme gibi bir planı var.

LG robot  LG CLOi SuitBot karşınızda!

Bu robot sayesinde insan hareketlerine daha fazla güç ve yetenek kazandırılıyor. Yani bir ürün kaldırırken ayaklarınıza daha fazla güç veriliyor. Yürüme ve ayakta çalışma konusunda da insanlara yardımcı oluyor. Bu robotun önümüzdeki yıllarda özellikle askeri alanda kullanılacağını öngörüyoruz.

Matrix filminde Zion kentinde generalin kullandığı savaş makinesi gibi ürünler önümüzdeki yıllarda görür müyüz bunu da zaman gösterecek!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.