Güncel Teknoloji Haberleri Ağustos 30, 2018 7:00

Şaka gibi ama değil! BİM Markette satılan Apple aksesuarları sahte çıktı!

Şaka gibi ama değil! BİM Markette satılan Apple aksesuarları sahte çıktı!

Ülkemizdeki zincir mağazalardan teknolojik ürün satışı son dönemde oldukça popüler bir noktaya ulaştı. Migros, , ŞOK, A101 ve BİM gibi zincir marketlerde satılan teknolojik ürünlere olan ilgimiz sayesinde hem uygun fiyata hem de mahallemizin marketinden teknolojik ürünler satın alabiliyor ve para puan, bonus vs gibi hediye paralar da kazanabiliyoruz. Bugün ortaya çıkan ve Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan “BİM’in sattığı Apple aksesuarları sahte çıktı” haber ile BİM Market Apple Aksesuarları satışında sorun olduğunu öğrenmiş bulunuyoruz.

BİM Market Apple Aksesuarları sahte çıktı!

Cumhuriyet’in haberine göre;

APPLE INC’in Türkiye’deki avukatlarının, Beyoğlu 34. Noterliği aracılığıyla 7 Mayıs’ta BİM ’e gönderdiği ihtarnamede, mağazalarda satılan ürünlerin incelemesi sonucunda bu ürünlerin APPLE tarafından üretilmediği ve taklit ürün olduklarının tespit edildiği belirtildi. İhtarnamede, bu ürünlerin satışına derhal son verilmesi ve bu ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi.

Aksesuarlar kullanıcıya zarar verebilir

İhtarnamenin sonuç bölümünde, BİM tarafından APPLE markasının haksız olarak kullanıldığı taklit ürünlerinin satışına derhal son verilmesi, aksesuar cinsi taklit eşyaların imha edilerek APPLE’a teslim edilmesi, taklit ürünlerin nereden temin edildiğinin bildirilmesi istendi. Ayrıca, BİM ’in orijinal olmayan ürünlerin satışına son verdiği ve bundan sonra da hiçbir şekilde satılmayacağının yazılı olarak APPLE’a bildirilmesi de talep edildi. BİM ’in bu ihtarname üzerine o dönem taklit ürünlerin satışını durdurduğu öğrenildi. Sahte telefonların yangına sebep olabileceği konusunda uzmanlar uyarıyor.

Bizim Yorumumuz!

Her şeyin en ucuzunu ben satacağım diye bir mottanız varsa; böyle durumlar ile karşılaşmanız oldukça mümkün. Teknolojik ürün satışını ya da daha doğrusu satın almasını işin ehli kişilere yaptırmazsanız böyle durumlarla da karşılaşabilirsiniz. BİM Market hepimizin alış veriş yaptığı ve güvendiği bir kurum. Umarız bu hatayı ürünleri geri toplatarak ve insanlara ödedikleri parayı iade ederek giderirler…

139 TL’ye Galaxy J7 Pro aldık! Kutu içinden VAZELİN çıktı!!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.