Mobil Ağustos 30, 2018 11:30

Apple Arttırılmış Gerçeklik için öyle bir şirket satın aldı ki!

Apple Arttırılmış Gerçeklik için öyle bir şirket satın aldı ki!

Akıllı telefon pazarında her yıl rakiplerinin toplamından bile daha fazla karşılık elde eden Apple için 2018 rüya gibi geçiyor. Bugün dünyanın en büyük üçüncü üreticisi konumuna gerileyen Apple’ın karı Samsung ve Huawei’nin toplam karlılığının 4 katı seviyesinde. Yeni nesil iPhone’ların satışa sunulması ile birlikte ikincilik koltuğunu Huawei’den geri alacağına inandığımız Apple Arttırılmış Gerçeklik ile ilgili oldukça önemli bir adım attı. Akonia Holographics adında bir şirket satın aldığı ortaya çıkan Apple’ın oldukça önemli bir yatırım yaptığını düşünüyoruz.

Apple Arttırılmış Gerçeklik şirketi satın aldı

Hatırlayacağınız üzere 2017 yılında yapılan Apple Geliştiriciler Konferansında tanıtılan AR Kit ve yeni nesil iPhone’ların destek verdiği Arttırılmış Gerçeklik tarafında yoğun bir mesai harcanıyor. Akonia Holographics şirketi ise bu noktada Apple’ın tüm beklentilerini karşılayacak teknolojiler geliştiriyor. Akıllı camlarda şeffaf görüntü ortaya koyan teknolojileri geliştiren ve bunları 8K çözünürlüğünde de destek sunmaya çalışan bu şirket Tim Cook’un Arttırılmış Gerçeklik planlarına oldukça uygun görünüyor.

Apple’ın 2019 yılında Arttırılmış Gerçeklik gözlüğü sunup sunmayacağı belirsiz ama hologram ekran kullanımın akıllı saatlere getirilmesi ile ilgili yoğun bir mesai harcandığı da Apple’a yakın kaynaklardan bizlere ulaştırılan bilgiler arasında. 2019’u bilmiyoruz ama 2020 yılı itibariyle teknik donanım tarafında büyük değişiklikler yaşanacak…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.