Akıllı Telefon Ağustos 25, 2018 15:00

Huawei Avrupa’nın kralı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Huawei Avrupa’nın kralı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor

Huawei’in mobil dünyasında diğer üreticileri kıskandıran yükselişini sürüyor. İkinci çeyrek itibariyle dünya genelinde Samsung’un arkasına yerleşen Huawei Avrupa pazarında da iki önemli rakibin arasına girmeyi başardı. IDC tarafından yayınlanan son rapor Huawei’in eski kıtada şaşırtıcı bir oranda büyümeye devam ettiğini gösteriyor.  2018’in ikinci çeyreğinde gerçekleştirilen satışlara göre Huawei Apple’ı geride bırakmayı başardı.

Huawei Avrupa pazarında durdurulamıyor

2017’in birinci çeyreğinde Avrupa’daki mobil pazarın %11.40’ını elinde bulunduran Huawei, 2018 ikinci çeyreğe gelindiğinde bu oranı %24.80’e çıkardı.

Yine geçen yıl birinci çeyrekte 3.6 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren Huawei, bu yılın ikinci çeyreğinde bu rakamı 6.7 milyon adete yükseltti. IDC’ye göre satışların bu denli artmasında Huawei P20 serisinin etkisi büyük.

Huawei Avrupa pazarında ilerliyor

Huawei Avrupa pazarında ilerliyor

Samsung cephesinden ufak çaplı bir düşüş yaşanırken, Apple cephesinden bu düşüşün daha fazlası yaşanıyor. Ancak eylül ayında yeni iPhone’ların tanıtılmasıyla birlikte Apple cephesinden bir toparlanma olacaktır.

Ortada bir gerçek var ki, Huawei bu hıza ayak uydurursa  Samsung’u geçip Avrupa’nın en büyük telefon üreticisi olması çok uzak görünmüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.