Akıllı Telefon Ağustos 18, 2018 11:00

Huawei P20 ve P20 Pro için GPU Turbo güncellemesi başladı

Huawei P20 ve P20 Pro için GPU Turbo güncellemesi başladı

Huawei P20 ve P20 Pro için ilk etapta Çin’de başlayan GPU Turbo güncellemesi bu defa global pazarda kullanıma sunuldu. Pek çok P20/ P20 Pro kullanıcısı telefonlara GPU Turbo güncellemesinin ulaştığı rapor ediliyor.

Huawei P20 ve P20 Pro için beklenen güncelleme başladı

670 MB büyüklüğünde olan güncelleme OTA (şebeke) üzerinden kullanıcılara buluşuyor. Dilerseniz sizde P20 serisi telefonunuzda güncellemeyi Ayarlar menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Huawei P20 ve P20 Pro

Huawei P20 ve P20 Pro

Huawei’in açıklamasına göre GPU Turbo güncellemesi, telefonların grafik performansını %60 artırıp, güç tüketimini ise %30 oranında azaltıyor. Güncelleme, GPU performansında iyileştirme ve güç tüketiminin azaltılmasına ek olarak, gelişmiş HDR efektler getirerek daha net bir görüntü kalitesi ve daha zengin renk ayrıntıları sağlıyor.

Huawei önceki günlerde P20 serisi modeller için GPU Turbo güncellemesini ağustos ayı içerisinde yayınlayacağını belirtti. Şimdi bu takvime göz atarak diğer telefonlar için güncelleme takvimine göz atabilirsiniz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.