Mobil Ağustos 17, 2018 18:00

GSM Operatörlerine Taksit Yasağı Geliyor! 24 Ay Taksit Tarih Oluyor!!!

GSM Operatörlerine Taksit Yasağı Geliyor! 24 Ay Taksit Tarih Oluyor!!!

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra mobil pazarda büyük bir değişim oldu ve birçok kişi de Samsung ve  yerli marka telefonlara yönelmeye başladı. Bununla birlikte telefonlar için alınacak yeni önlemler de belli oldu. Zira bugün ortaya çıkan bilgiye göre GSM Operatörlerine Taksit Yasağı getirildi. Bu yasak ile birlikte 1 Eylül 2018 tarihi itibariyle GSM Operatörleri 24 ay taksit yapamayacak. En uzun taksitlendirme ise 6 ay olacak. Evet okuduğunuza inanamadığınıza eminiz ama durum tam olarak bu.

GSM Operatörlerine Taksit Yasağı nedir? 

Bu konuda oldukça detaylı ve biraz da eğlenceli bir video hazırladık. Bu videoyu izledikten sonra durumu tam ve net bir biçimde anlayabileceksiniz. Cari açığın sorumlusu olarak gösterilen cep telefonu sektörü bu noktada sanırız bitme noktasına gelecektir diye düşünüyoruz. GSM Operatörleri ya farklı şekillerde tarife seçenekleri ile kullanıcılara ürünleri “kakalayacak” pardon satacak ya da olması gereken Avrupa ve Amerika standartlarına kendilerini getirecek. Yoksa bundan sonra GSM Opertörlerinden telefon neredeyse imkansız bir durum olacak…

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.