Apple Ağustos 16, 2018 18:30

Ambargolu iPhone 2018’lerin Özellikleri ve Fiyatları Netleşiyor!

Ambargolu iPhone 2018’lerin Özellikleri ve Fiyatları Netleşiyor!

Apple 12 Eylül’de yeni iPhone’larını tanıtmaya hazırlanıyor. ABD ile yaşanan siyasi ve ticari gerilim sürecinde ambargoya konu olan iPhone’lar 3 farklı cihaz olarak karşımıza çıkabilir. Ekran boyutlarının yanı sıra cihazların donanımları ve ekran teknolojileri de farklılık gösterecek. İşte ambargolu iPhone 2018’lerin özellikleri ve fiyatları.

3 yeni iPhone için hazırlıklar sürüyor

Ekibin uygun fiyatlı modeli olması beklenen LCD ekranlı iPhone’da kullanılan ekranın büyüklüğü 6.1 inç. 3GB RAM ve 64GB / 256GB dahili hafızanın yer alacağı belirtilen cihazın arkasında da tek kameranın yer alması bekleniyor. Satış fiyatı ise bu cihaz için 699$ olacak gibi görünüyor. Bir diğer iddia ise bu cihazın çift sim kart desteğiyle Apple açısından bir ilk olacağı yönünde.

Geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X ile aynı ekran özelliklerini taşıyan model bu yıl da tanıtılacak gibi görünüyor. 5.8 inç büyüklüğünde AMOLED ekranlı iPhone 4GB RAM ve yine 64GB / 256GB dahili hafıza seçenekleri ile gelecek. Cihazın 749$ fiyat etiketi ile satışa sunulması bekleniyor. iPhone X’te olduğu gibi bu cihaz da çift arka kamera ile gelecek.

Serinin en pahalı ve en gelişmiş versiyonu ise yine Plus modeli olacak. 6.5 inç büyüklüğünde dev bir ekrana sahip olması beklenen cihazın ekranı AMOLED. 4GB RAM ve 64GB / 256GB dahili hafıza seçeneklerine ek olarak Samsung Galaxy Note 9’da olduğu gibi 512GB dahili hafıza seçeneği bekleniyor. Çift arka kameranın yer alacağı bu cihaz standart modelden ekran boyutu ve dahili hafıza noktasında ayrışacak gibi görünüyor. Bu cihaz için beklenen satış fiyatı ise 999$. Döviz kuru bir yana yapılan çağrılar sonrasında ambargolu iPhone modelleri ülkemizde nasıl satış fiyatları ve adetleri yakalayacak merak konusu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.