Ana sayfa » Mobil » Huawei Kirin 980 geliyor! Şimdi Apple ve Samsung düşünsün!!!

Huawei Kirin 980 geliyor! Şimdi Apple ve Samsung düşünsün!!!

Huawei Kirin 980 geliyor! Şimdi Apple ve Samsung düşünsün!!!

Akıllı telefon pazarında dünyanın en büyük ilk üç üreticisi de kendi yonga setlerini ve arayüzlerini geliştiriyorlar. Bu noktada bildiğiniz üzere Xiaomi ve LG’nin de bu konuda bir girişimi olsa da bu büyük bir gelişim ve açıkçası Oppo, Vivo, Xiaomi gibi üreticiler bu noktada çok geri kaldılar. Artan ya daha doğrusu rakamsal olarak azalan üretim süreçleri savaşının galibi ise sanırız Huawei olacak. Zira bugün ortaya çıkan ve ilk kez Mate 20 Pro’da kullanılacak olan Kirin 980 yonga seti ile ilgili teknik özellikler en net haliyle karşımıza çıktı. İşte yeni nesil yonga seti ile ilgili teknik detaylar.

Krin 980 teknik özellikler

Ortaya çıkan bilgilere göre Kirin 980 sekiz çekirdekli bir işlemci olacak. 4 adet 2,8GHz hızında çalışan yeni nesil Cortex A77 ve 1,9 GHz hızında A55 çekirdek yapısı ile karşımıza çıkacak yen nesil işlemcinin 7 nanometre üretim süreci ile karşımıza çıkması bekleniyor. En önemli farklardan birisi ise GPU tarafında yapılacak. 24 çekirdekli Mali-G72 MP24 GPU ile karşımıza çıkacak olan bu grafik kartının GPU Turbo güncellemesi ile geleceğini de hatırlatalım.

31 Ağustos’ta IFA’da resmi olarak tanıtılacak olan yeni nesil yonga setinin bize ne sunacağını ise Mate 20 Pro tanıtıldıktan sonra görebileceğiz. Dünyanın 7 nanometre üretim sürecine sahip ilk yonga setini bizlere tanıştıracak olan Huawei’nin yeni işlemcisini çok merak ediyoruz…

Başkan Erdoğan açıkladı! Apple ürünlerine yasak Samsung’a destek mi geliyor?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.