AMD Ağustos 14, 2018 5:00

Dünyanın En Hızlı Masaüstü İşlemcisi Satışa Sunuldu!!

Dünyanın En Hızlı Masaüstü İşlemcisi Satışa Sunuldu!!

Dünyanın en hızlı masaüstü işlemcisi satışa sunuldu. AMD, bugün yaptığı açıklamayla birlikte dünyanın en güçlü masaüstü işlemcisi olan, 32 çekirdek 64 thread’li 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper 2990WX’I satışa sunduğunu duyurdu.

Lider bilgi-işlem deneyimlerini güçlendirmek için tasarlanan 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper işlemciler, 12nm’lik “Zen+” x86 işlemci mimarisi kullanılarak üretildi. Serinin amiral gemisi modeli, rakip firmanın amiral gemisi modeline göre %53’e kadar daha yüksek performans sunuyor.

İkinci nesil AMD Ryzen Threadripper işlemciler en fazla giriş/çıkış sayısını desteklerken, basit bir BIOS güncellemesi ile halihazırda piyasada olan AMD X399 yonga setli anakartlarla da uyumluluk sunuyor. Böylece sistem toplayacaklar için lider yüksek teknolojili masaüstü veya iş istasyonu PC’lere yönelik geniş bir seçim sunuyor.

Daha Güçlü Performans

İçinde 32 çekirdek/64 thread’li Ryzen Threadripper 2990WX, 24 çekirdek/48 thread’li Ryzen Threadripper™2970WX’in de bulunduğu AMD WX Serisi işlemciler, sınıfının lideri çekirdek sayısı sunuyor. Bu ürünler, yüksek işlem gücü ile en ağır iş yüklerinin üstesinden gelmek isteyen profesyonel kullanıcıların ihtiyaç duyduğu performansı sunuyor.

  • 2. nesil AMD Ryzen Threadripper 2990WX, Core i9-7980XE’den %53’e kadar daha yüksek çoklu-thread performansı sunuyor.
  • 2. nesil AMD Ryzen Threadripper 2990WX, içerik üreticiler için Core i9-7980XE’den %47’ye kadar daha yüksek render performansı sunuyor.

AMD, 2. Nesil AMD Ryzen™ Threadripper™ X Serisi’ni de daha yüksek taban ve boost saat frekanslarıyla iyileştirdi. Böylece yüksek performans ve akıcı oyun deneyimi peşinde olan meraklılar, içerik üreticiler, oyuncular ve yayıncılar için daha iyi bir deneyim sağlandı. 16 çekirdek/32 thread’li 2. Nesil AMD Ryzen Threadripper 2950X, Core i9-7900X’e göre %41’e kadar daha yüksek çoklu thread’li performans sunuyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.