Sony 6 Akıllı Telefonuna Android 9 Pie Güncellemesi Dağıtmak İçin Hazırlanıyor! - TeknoBurada
19 Şubat 2019 Salı
Sony 6 Akıllı Telefonuna Android 9 Pie Güncellemesi Dağıtmak İçin Hazırlanıyor!

Sony 6 Akıllı Telefonuna Android 9 Pie Güncellemesi Dağıtmak İçin Hazırlanıyor!

Akıllı telefon pazarında sıkıntılı günler geçiren Sony güncelleme konusunda elini hızlı tutmaya kararlı. Sony, 7 Ağustos’ta son sürümü yayınlanan Android 9 Pie güncellemesi için hızlı bir süreç başlatarak kullanıcılarını üzmek istemiyor.

6 Sony modeli Android 9 Pie için hazırlanıyor

Android güncellemelerini Pixel serisi öncelikli olarak deneyimleme fırsatı buluyor. Saf Android kullanan Nokia serisi akıllı telefonlar da güncelleme konusunda hızlı cihazlardan. Son olarak Huawei’nin 5 akıllı telefonunda yeni Android sürümünü test ettiği bilgisi geldi. Ve Sony ani bir atak yaparak 6 akıllı telefonuna Eylül – Kasım ayları arasında güncelleme vermek için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Şanslı Sony akıllı telefonlar ise Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact, Xperia XZ2 Premium, Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact ve Xperia XZ Premium olarak listeleniyor. Amiral gemisi modellerle birlikte Compact sınıfı cihazların da güncelleme alacak olması sevindirici bir gelişme. Kısa bir süre içerisinde yeni amiral gemisini tanıtması beklenen Sony’nin bu modeli doğrudan Android 9 ile piyasaya sürmesi bekleniyor.

Rekabetin yalnızca akıllı telefon satışı esnasında oluşmadığını gösteren bu gelişmeler güncelleme savaşlarını da ortaya çıkarıyor. Bir çok akıllı telefon kullanıcısı aldığı cihazın kısa süre içerisinde güncelleme desteğinden yoksun kalmasından şikayetçi. Bu sebeple firmalar Apple – iOS uyumunda olduğu kadar hızlı gerçekleşmese de güncellemeleri biran önce kullanıcılarına sunmayı hedefliyorlar. Dolayısıyla rekabetin bu seviyede de artması tüketicinin yüzünü güldürüyor.