Ana sayfa » Mobil » Qualcomm akıllı saatler için yeni bir devrim mi başlatıyor?

Qualcomm akıllı saatler için yeni bir devrim mi başlatıyor?

Qualcomm akıllı saatler için yeni bir devrim mi başlatıyor?

Giyilebilir ürünler ile ilgili ne düşünüyorsunuz bilemiyoruz ama bu ürünleri kullanmaya başlayana kadar aslında ne denli önemli bir ürün olduklarını anlayamıyoruz. Zira bir akıllı saat insanın telefon kullanım alışkanlığını da değiştiriyor. Gün içinde ortalama 28 kez telefona bakma eylemi gerçekleştiriyoruz ama akıllı saatler sayesinde bu neredeyse sıfıra indirgeniyor. Bunun da aslında telefonlarımızın piline büyük bir katkısı var. Pil demişken hemen şunu hatırlatalım; zira akıllı saatlerin pilleri halen istenen düzeyde değil. 3 günden daha fazla giden üst düzey bir akıllı saat halen yok. Hybrit ürünler ile bu süre attırılıyor ama Tizen, WatchOS ya da Android Wear işletim sistemi kullanan akıllı saatlerin ömürleri halen beklenen seviyede değil. Qualcomm akıllı saatler için 10 eylül tarihinde yeni bir yonga seti tanıtacağını duyuran bir etkinlik daveti yayınladı.

Qualcomm akıllı saatler

Qualcomm akıllı saatler

Qualcomm akıllı saatler için yeni bir işlemci üretiyor!

Ortaya çıkan davetiyeye göre 10 Eylül tarihinde Qualcomm yeni bir yonga seti ile karşımıza çıkacak. Akıllı saatler için geliştirilen bu işlemcinin 10 nanometre üretim sürecine dahil oldukça düşük güç tüketimli bir model olmasını bekliyoruz. Bu noktada Qualcomm giyilebilir ürünler için üretim sürecini bu noktaya taşırsa gerçekten de büyük bir devrim yaşanacak diye düşünüyoruz. Pil tarafında belli optimizasyonlar ile artık 4 – 5 gün kullanım ömrüne sahip akıllı saatleri kolumuzda görebileceğiz…

Gear S3 Frontier ve Gear Sport Karşılaştırma! Hangisi Daha İyi?

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.