Mobil Ağustos 6, 2018 15:00

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL ne zaman tanıtılacak? Peki Android P 9.0?

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL ne zaman tanıtılacak? Peki Android P 9.0?

Google‘ın telefon yapma hevesi 2012 yılına kadar gitmektedir. İlk Nexus telefonunu Samsung ile pazara sunan Google’ın bu projede ne kadar yeri var bu tartışılır ama bugün artık Pixel Projesi tamamen Google tarafından yürütülen büyük bir organizasyon konumuna geldi. Google Pixel Projesi‘nin başarılı olmasından sonra Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Henüz Google tarafından yapılan resmi bir açıklama yok ama biz yine kuşlardan aldığımız haberlere göre Android P 9.0 işletim sistemine sahip olacak telefonlar 4 Ekim tarihinde görkemli bir lansman ile tanıtılacak. Google’ın başında bulunan hanımefendiye yakın yayınları da bu etkinlikte izleyebileceğiz.

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL bize ne sunacak?

Öncelikle her iki telefon da yeni bir işletim sistemine sahip olduğu için nitekim değişmiş bire arayüz deneyimi ile karşımıza çıkacak. Özellikle son uygulamalar ve menü tuşları farklı bir biçimde (iPhone X vari) bir yapı ile gelecek. Bunun farklı şekillerini zaten bir süredir yüz tanıma özellikli Android telefonlarda yaşıyoruz. Xiaomi Mi 8 inceleme videomuzda yeni arayüzün nasıl çalışacağını da sizlere zaten göstermiştik.

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL RAM tarafında bize ne sunacak?

Telefonların 4GB RAM gücü ile gelmesi ise oldukça muhtemel görünüyor. Zira Google RAM tarafında üreticilerin sınırları zorlamasını ve daha fazla şişirme RAM güçleri ile donanım fazlalığı yaratılmasını da istemiyor. Kamera tarafında ise Pixel telefonlar her zaman iddialı oldular. Sürekli en iyi kameraya sahip ilk 3 telefondan birisi olan Pixel telefonların yeni nesillerinin şişirmasyon Huawei 20 Pro DxOMark puanından sonra ne olacağını gerçekten çok merak ediyoruz? Ekranda ise çentik saçmalığı yine kendini gösterecek. Tüm üreticilerin bu çentik olayında vazgeçtiği bir dönemde sırf “çentiğe destek veriyoruz” zorlamasından dolayı bu güzelim telefonun ön tarafında da gereksiz bir durum söz konusu. Bu durum sadece XL modelinde olabilir bunu da not düşelim.

Google Pixel 3

Google Pixel 3

Google Pixel 3 ve Pixel 3 XL Türkiye’ye gelir mi?

Bu soruyu geçtiğimiz günlerde bize soran bir arkadaşımıza verdiğimi cevap sadece gülümseme olmuştu. Yine aynı şeyi yapıyoruz. Bu telefonların ülkemize resmi bir biçimde gireceğini kesinlikle düşünmüyoruz. sahibinden.com gibi sitelerde bu telefonları aynı Oppo Find X gibi Türkçe dili garantisi olmamış şekilde bulabiliriz…

Xiaomi Mi Mix 3 özellikleri ve fiyatı sızdı! Mobil dünyası sallanacak

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.