Apple Ağustos 6, 2018 16:30

6.1 İnç LCD Ekranlı iPhone ‘un Fotoğrafı Sızdırıldı!

6.1 İnç LCD Ekranlı iPhone ‘un Fotoğrafı Sızdırıldı!

Apple’ın 12 Eylül’de tanıtması beklenen yeni iPhone‘lar ile ilgili sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu yıl da geçtiğimiz yıl olduğu gibi 3 farklı model tanıtacağı düşünülen firmanın tasarım konusunda neler yapacağı merakla bekleniyor. Fakat fiyat olarak uygun seviyede yer alması beklenen 6.1 inç LCD ekranlı iPhone ‘un sızdırılan fotoğrafları tek kamera lensine işaret ediyor.

Kamera lensi büyüyor

iPhone 7 Plus ile çift kamera lensi kullanmaya başlayan Apple hali hazırda tek kameralı modele de sahip. Bu yıl da fiyat kategorilerine göre düşük fiyatlı modelin tek kamera lensi ile geleceği söyleniyor. Dikkat çeken detay ise kamera lensinin de cihazın kasası gibi bir hayli büyümüş olması. Google Pixel 2 XL modelinde olduğu gibi geniş bir lense sahip olan cihazın portre modu özelliği sunup sunmayacağı merak konusu. Telephoto lens ile optik yakınlaştırma sunan Apple’ın bu modelde sadece portre modunu yazılımsal olarak sunması muhtemel.

6.5 inç ve 6.1 inç büyüklüğünde tasarımsal olarak iPhone X çizgisini takip edecek modeller merakla bekleniyor. Bunun yanı sıra firmanın bir de daha önce iPhone SE adıyla tanıtılan modelin büyük ekranlı versiyonunun tanıtılacağı konuşuluyor. iPhone 8 ile karşılaştırıldığında bir hayli büyük görünen bu lensin yeteneklerini görmek için tanıtıma kadar bekleyeceğiz. Fakat Apple amiral gemisi savaşının bu kadar kızıştığı günlerde mutlaka bir farklılık oluşturacaktır diye düşünüyoruz. 6.1 inç LCD ekranlı iPhone ‘un hangi isimle ve hangi yeteneklerle karşımıza çıkacağı gizemini koruyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.