Mobil Ağustos 4, 2018 16:00

Sharp Samsung’u hedef aldı! Bu savaş yeni iPhone’lar için mi?

Sharp Samsung’u hedef aldı! Bu savaş yeni iPhone’lar için mi?

Bugün hayatımızda lanet olsasıca çentik varsa; bunun sebebi Japon teknoloji devi Sharp geliyor. Zira dünyadaki ilk çentikli telefon olan Aquos S2 üretimini gerçekleştiren ve bu ekranı daha sonra Google’ın kurucusu Andy Rubin’e veren Sharp bu sektörün doğmasına bir sebep oldu. Kendi OLED panellerini üreten Sharp Samsung tekelinde olan OLED ekran üretimi işine Haziran ayı ile resmen başladı. Bu üretim ile birlikte Sharp’ın rotayı nereye çevireceği oldukça merak ediliyordu. Sharp başkan yardımcısı Katsuaki Nomura yaptığı bir açıklama ile Japon teknoloji devinin dışarıya da ekran üreteceğini onayladı.

Sharp Samsung tekelindeki OLED pazarına giriyor!

Şu anda OLED panellerin %90’lık kısmını Samsung üretiyor. LG ise bu pazarda %8’lik bir orana sahip. Sharp ise bu pazarda kendine nasıl bir yer bulacak bunu hep birlikte göreceğiz ama Samsung’un bu pazarda önemli bir yol aldığını da ve yeni nesil iPhone’ların da ekran üretimini aldığını unutmamak gerek. Acaba Sharp Apple ile gizli kapılar ardına bir sözleşme yapmış olabilir mi? Bunu da cevabını zaman içinde göreceğiz…

Galaxy Note 9 hakkında bilinmeyen kalmadı! İşte tüm özellikleri

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.