Mobil Ağustos 3, 2018 11:00

Huawei CEO’su kükredi! Kirin 980 herkese diz çöktürecek!!!

Huawei CEO’su kükredi! Kirin 980 herkese diz çöktürecek!!!

Akıllı telefon pazarının %2 küçülmesine rağmen satışlarını %40 oranında arttıran Huawei, rekor satış rakamlarına ulaşarak kinci kez Apple’ı geçmeyi başardı. Huawei geçtiğimiz yıl bu çeyrekte de Apple‘ı geçmişti ama Apple‘ın yeni telefonlarını pazara sunmasından sonra tekrar üçüncülük koltuğuna dönmüştü. Huawei‘nin Oppo‘ya da geçilmesi muhtemel görünüyor. Zira Oppo Find X satışları şu anda büyük bir satış grafiği çiziyor. Huawei şu anda dünyanın en çok telefon satan ikinci üreticisi ama Huawei Mate 20 serisinin başarısı bu sıralamadaki yerinin sağlamlaşması ya da geriye düşmesini de sağlayacak diye düşünüyoruz. Huawei’nin Tüketici Birimi CEO’su Yu Chengdong Kirin 980 ile ilgili oldukça iddialı açıklamalarda bulundu ve bu sürecin Huawei tarafından nasıl yürütüldüğünü de bizlere gösterdi.

Yu Chengdong: Kirin 980 7 nanometre olacak!

Huawei yonga seti tarafında rakiplerinden daha ileride işlere imza attı. Huawei, 2015 yılında sektörün ilk 16nm işlemcisi Kirin 950 ile karşımıza çıktı.  2017 yılında ise dünyanın ilk yapay zekaya sahip yonga seti olan Kirin 970 tanıtıldı. Bugün ise 2018 IFA fuarında 7 nanometre üretim sürecine sahip Kirin 980 ile tanışıyoruz. Chengdong yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Biz Huawei olarak IFA 2018 etkinliği kapsamında yeni nesil Kirin 980 tanıtımı yapacağız ve bu çipset dünyanın ilk 7 nanometre üretim sürecine sahip işlemcisi olacak. Bu noktada Exynos, A11 Bionic ve Snapdragon 845’in çok ama çok üzerinde bir performans sunacağız. Bu noktada tek olacağız.

Aslında bunu normal olarak karşılıyoruz. Zira Mr. Chengdong‘ın bahsettiği bu işlemciler de Kirin 970 gibi bir önceki yılın işlemcisi ve 2019 yılında Snapdragon 855, A12 Bionic ve yeni nesil Exynos yonga setleri ile tanışacağız. İşte o zaman Kirin 980’in ortaya ne koyduğunu görebileceğiz…

Samsung IFA 2018 için davetiye göndermeye başladı! Peki ne geliyor?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.