Mobil Temmuz 31, 2018 20:00

Huawei 2018 ilk yarı sonuçları yüzleri güldürdü! Botokslara dikkat!

Huawei 2018 ilk yarı sonuçları yüzleri güldürdü! Botokslara dikkat!

Çinli üretici Huawei için 2016 ve 2017 yılları rüya gibi geçti denebilir. Tüm organizasyonlarında rekor satışlar gerçekleştiren ve dünyanın en büyük üçüncü üreticisi konumuna yükselen Çinli marka ülkemiz pazarında da özellikle GSM Operatörlerine verdiği destek, pirim ve bayilere verilen reklam giderleri ile şirket büyük bir atılım gerçekleştirdi. Samsung’un hakim olduğu pazarı domine etmeye başlayan Huawei’nin global pazarda halen Samsung’un üçte biri kadar telefon sattığını da bu noktada hatırlatalım. Huawei 2018 yılına oldukça iyi başladı ve bugün açıklanan rakamlara göre de bu keyif devam ediyor.

Huawei 2018 ikinci çeyrek finansal sonuçları!

Ortaya çıkan rakamlara göre 25,7 milyar RMB (47.66 milyar $) satış geliri elde etti. %15’lik Faaliyet karı ise bu işin en değerli noktasını oluşturuyor. Samsung’un da bu çeyrekte kar ettiğini belirtelim ve her iki üretici için de işler oldukça iyi. Özellikle P20 serisi ile rakiplerine göre iyi bir performans ortaya koyan üreticinin Sonbahar’da Mate 20 serisi ile de geniş kitlelere ulaşacağını düşünüyoruz.

Huawei 2018

Huawei 2018

Buna karşın Samsung ne yapacak oldukça merak ediyoruz. Çinli telefonlara Avrupa ve Amerika pazarında halen yeşil ışık yakılmış değil ve bundan dolayı da Güney Koreli üretici hem bu pazarlarda hem de Hindistan gibi pazarlarda halen büyük satış rakamlarına ulaşıyor. Huawei’nin 2018 karnesinin 2017’den de iyi olacağına bahse girebiliriz…

Xiaomi Mi 8 Türkiye fiyatı dolardan daha hızlı artıyor

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.