Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 28, 2018 7:00

Efsaneler ölmez; sadece şekil değiştirir! Nissan GT-R50 tanıtıldı!

Efsaneler ölmez; sadece şekil değiştirir! Nissan GT-R50 tanıtıldı!

Parası olan bir kişinin Ferrari ya da Porsche alması oldukça muhtemel bir durum. Oysaki parası olan birinin kendine Nissan GT-R Skyline alması ya da Nissan’ın 50. yılına özel olarak geliştirdiği Nissan GT-R50 alması ise bir doymuşluğun ve bilincin göstergesi oluyor. Nissan’ın efsane spor otomobil markası GT-R, bugün 50. yılına özel yeni serisi GT-R50 ile karşımızda. Peki bu özel otomotiv bize ne sunuyor?

NISSAN’ın en yeni GT-R NISMO modelini temel alıyor. Italdesign kalitesiyle ve el işçiliğiyle sınırlı sayıda üretilecek olan GT-R50, İngiltere’de düzenlenen dünyanın en ünlü hız festivallerinden biri olan Goodwood’da sahneye çıktı.

Nissan GT-R50 720 beygir gücü ile asfaltı ağlatmaya geliyor!

NISSAN’ın köklü GT3 yarış deneyiminden yararlanan NISMO ekibi tarafından el yapımı olarak üretilen 3,8 litre hacimli V6 VR38DETT motoru geliştirildi. Motor 720 HP güç ve 780 Nm tork kullanıma sunuyor. Elden geçirilen Bilstein marka süspansiyon sistemi ve güçlendirilen Brembo imzalı fren sistemi artan gücü dizginlemeye yardımcı oluyor.

GT-R50, yeni etkileyici tasarımı, iç ve dış hatlarıyla dikkat çekerken sunduğu performans ile de öne çıkıyor. Standart versiyona göre 120 HP daha güçlü olan son derece yüksek performanslı bir güç paketi dışında söz konusu performansı yola etkin bir şekilde aktaracak güçlendirilmiş şasi ve aktarma organları yeni görünümü tamamlıyor.

Nasıl da güzelsin GT-R50…

Motor kaputu üzerindeki güç olukları, iyice gerilmiş olan LED farlar, alçaltılmış bir tavan çizgisi ve ön tekerleklerin arkasındaki “samuray bıçağı” şeklindeki hava çıkışları karakteristik tasarım detayları olarak öne çıkıyor. İki adet dikme üzerine monte edilen heybetli ayarlanabilir arka spoyler genel görünümü destekliyor.

NISSAN GT-R50 by Italdesign, kabin içerisinde de modern, yüksek performanslı safkan bir sporcuyu yansıtıyor. Orta konsol, gösterge paneli ve kapı döşemeleri boyunca iki farklı karbon fiber yüzey uzanıyor. Koltuklarda siyah Alcantara® ve ince siyah İtalyan deri bir arada kullanılıyor. Altın renkli detaylar dış tasarımdaki uygulamayı iç mekana yansıtıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.