Akıllı Telefon Temmuz 23, 2018 19:00

Mars’a Gidemeyen Elon Musk Akıllı Telefon İşine Giriyor! Tesla Phone Yolda!

Mars’a Gidemeyen Elon Musk Akıllı Telefon İşine Giriyor! Tesla Phone Yolda!

Ürettiği elektrikli otomobilleri ile son yıllarda adından sıkça söz ettiren Tesla akıllı telefon pazarına giriyor. Geçtiğimiz yılın Kasım ayı itibari ile söylentileri ortaya çıkan akıllı telefon için nihayet somut adımlar gelmeye başladı. Öyle ki bu akıllı telefona ait olduğu belirtilen ön panel de sızdırıldı.

Akıllı telefon pazarının yeni oyuncusu Tesla mı olacak?

Özellikle spor otomobil üreticileri tarzlarını kullanıcılarına farklı şekillerde yansıtmaya devam ediyor. Porsche bu konuda öne çıkan firmalar arasında. Huawei ile son dönemlerde yaptığı işbirlikleri ile tasarım detaylarını belirledikleri cihazlar hali hazırda satışta. Diğer lüks akıllı telefonlarda da Porsche, Ferrari çizgileri görmek mümkün. Fakat Elon Musk bir farklılık yaparak tasarım detaylarını değil tamamını kendi ürettiği bir akıllı telefon peşinde.

Quadra adı ile tanıtılacağı cihazın tasarım detayları ortaya çıkıyor. Sızdırılan ön ve arka panel cihaz hakkında en azından tasarım olarak fikirler veriyor. Ön panelde dikkat çeken detay çentikli oldukça ince çerçeveli bir cihazın hazırlandığı yönünde. Arka panelde ise Tesla logosu ve Q4 detayı göze çarpıyor. Ayrıca yine arka paneldeki kamera boşluğu çift lens için ayrılmış gibi görünüyor. Kısa bir süre önce taşınabilir şarj cihazı piyasaya süren ve elektrikli araçları için hazırladığı şarj istasyonu tasarımını kullanan firmadan sürprizler yakında gelmeye devam edebilir. Ayrıca yazılımsal anlamda ileri teknolojileri bünyesinde barındıran firmanın elektrikli otomobilleri bu akıllı telefonlarla entegre olarak verimli bir kullanım sunabilir.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.