Akıllı Telefon Temmuz 21, 2018 16:00

Google Play Store arayüzünde önemli değişiklik!

Google Play Store arayüzünde önemli değişiklik!

Ortaya çıkan yeni bir görüntü Google Play Store arayüzünde önemli bir değişikliğin yaşanacağını gösteriyor. Androd Police sitesi tarafından yayınlanan görüntüye göre Google resmi uygulama mağazası için yeni bir arama sonucu düzeni test ediyor.

Önceki arama düzeninde sonuçlar küçük görseller halinde kullanıcının karşısına çıkarılıyor. Yeni arama düzeninde ise kart tarzı bir arayüz tercih ediliyor. Yeni düzende uygulama hakkında daha fazla bilgiye sahip oluyoruz. Sonuçlarda uygulamaya ait daha fazla görsel, indirilme sayısı, ortalama puan ve kaç kullanıcıdan yorum ya da oy aldığı görülüyor.

Google Play Store arayüzünde değişiklik

Eski düzende ekranda daha fazla sonuçla karşılaşıyorken, yeni kart tarzı düzende arama sonuçları neredeyse yarıya düşüyor. Bu aradığınız uygulama için ekranda daha fazla kaydırma yapacağınız anlamına geliyor.

Yeni arama düzeni halihazırda bazı kullanıcılar tarafından test ediliyor. Yakında güncelleme kapsamında tüm Android kullanıcılara sunulacaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.