Mobil Temmuz 20, 2018 12:00

OnePlus CEO’su OnePlus X ile ilgili günah çıkarttı! “Büyük hataydı!!!”

OnePlus CEO’su OnePlus X ile ilgili günah çıkarttı! “Büyük hataydı!!!”

İlk nesil OnePlus One ile Android ekosisteminin efsane markalarından birisi konumuna yükselen OnePlus BBK Holding bünyesindeki şirketlerden birisidir. Oppo‘nun destek olduğu OnePlus Oppo Ar-Ge’sini kullanarak bugünlere kadar geldi. Geçtiğimiz yıl OnePlus markasına büyük bir yatırım yapan BBK Holding Vivo ve OnePlus şirketlerinin daha iyi yerlere gelmesi için yoğun bir reklam kampanyası başlattı. OnePlus’ta çalışırken iPhone kullanarak kameralara yakalanan OnePlus CEO’su Pete Lau yaptığı bir basın toplantısında tüm samimiyeti ile soruları cevaplandırdı ve hem şirketin geleceği hemde geçmişi ile ilgili çok net konuştu. 2015 yılında pazara sunduğu ilk orta segment telefonu OnePlus X ile ilgili de tabiri caizse günah çıkarttı.

OnePlus CEO’su Pete Lau: OnePlus X bir hataydı!

Lau yaptığı açıklamada şunları söyledi

OnePlus X’in nasıl başarısız olduğunu anlayamadık zira o döenmde en agresif orta segment telefon konumundaydı. Bu bir başarısızlık olarak değerlendirilmeli mi bilemiyoruz ama bir daha böyle bir telefon yapmadıysak bu konuda başarısız olduk diyebiliriz. 2021 yılına kadar orta segment bir model kesinlikle üretmeyeceğiz. Kullanıcılarımız bizi pazarda amiral gemisi modeller ile görmek istiyor. Yılda 2 amiral gemisi model çıkartmaya ise devam edeceğiz ve önümüzdeki sonbaharda da OnePlus 6T pazarda olacak. Hatalarımızdan ders alıyor ve daha iyiye doğru yol alıyoruz…

OnePlus X

OnePlus X

OnePlus’ın X modelinin başarısız olduğunu düşünmüyoruz ama Pete’nin de dediği gibi bu konuda ısrarcı olmamak OnePlus’ın değer kaybetmesinin de önüne geçen bir strateji oldu. Sizce OnePlus orta segment telefon üretmeli miydi?

LG Q7 Plus Türkiye’de satışa sunuldu! İşte fiyatı

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.