Sony Xperia XZ3 fiyat ve özellikler - TeknoBurada.Net
19 Şubat 2019 Salı
Sony Xperia XZ3 IFA öncesi ortaya çıktı! Fiyat ve özellikler belli oldu!

Sony Xperia XZ3 IFA öncesi ortaya çıktı! Fiyat ve özellikler belli oldu!

Japon teknoloji devi Sony için hiçte iyi günler yaşanmıyor. “Sony EMEA bölgesinde çekiliyor” söylentileri ile çalkalanan mobil pazarda varlığını sürdürmek isteyen Sony gözünü IFA etkinliğine çevirmiş durumda. Ortaya çıkan bilgilere göre Sony IFA 2018 etkinliğinde 2 farklı telefon tanıtacak ve bunlardan birisi de Sony Xperia XZ3 olacak. Bir diğerinin Compact modeli olacağı söylense de henüz bu da netlik kazanmış değil. Bugün İngiltere merkezli online perakendeci MobileFun Xperia XZ3’ü sitesinde listeledi ve hem fiyatını hem de telefonun detaylarını bizlerle paylaştı.

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 fiyat ve özellikler

Ortaya çıkan bilgilere göre Ağustos ayında tanıtılacak telefonun Avrupa fiyatı 849€ ya da bölgeye göre 994 dolar olarak açıklandı. Bu fiyat ile Sony’nin mobil pazarda bir çıkış yakalaması neredeyse imkansız bir durum. Genel anlamda nasıl bir performans vereceği bilinmeyen bir telefona birçok kişinin bu parayı vermekten kaçınabileceğini düşünüyoruz. Sony’nin bu fiyatlar ile Çinli üreticiler karşısında da şansı yok gibi.

  • 5,7 inç 18:9 2160x1080p çözünürlükte ekran
  • Snapdragon 845 yonga seti
  • 64GB Hafıza
  • 6GB RAM
  • Arkada 19 megapiksel ve 12 megapiksel, arkada 13 megapiksel kamera
  • 3240 mAh pil gücü
  • Android P işletim sistemi

Bizim Yorumumuz

Sony bizce çaydanlığı yanlış yerden tutuyor ve bunun da sebebi başlarındaki başarısız yönetici portföyü. Sektörü daha iyi anlamak için sektör ile ilgilenmek gerekiyor ama Sony, LG, HTC ve Motorola gibi üreticiler halen bazı şeyleri anlayabilmiş değil biz de buna şaşıyoruz…

Galaxy Note 9 resmi ve canlı görüntüleri karşınızda!