Samsung Temmuz 18, 2018 17:30

Samsung Reklamında Apple’a Sağlam Gönderme Yapıyor!

Samsung Reklamında Apple’a Sağlam Gönderme Yapıyor!

Akıllı telefon pazarının kıyasıya rekabet eden devleri Samsung ve Apple arasında tatlı sert atışmalar eskiden beri sürüyor. Apple cephesi genelde bu konuda hukuki süreçlere başvursa da Samsung cihazlarının teknik özelliklerini öne çıkartarak Apple’a sağlam göndermeler yapıyor. Bu seriye eklenen son reklam filminde Samsung yine sağlam bir gönderme ile iPhone X‘e atıfta bulunuyor.

Samsung Apple savaşları

Rekabet hayatın her alanında olduğu gibi akıllı telefon piyasasında da üst seviyede. Akıllı telefon üreticileri arasında SamsungApple rekabeti de herkes tarafından bilinen bir gerçek. Her ne kadar farklı teknolojiler konusunda işbirlikleri bulunsa da nihai ürün konusunda rekabet artarak devam ediyor. Samsung’un en güncel amiral gemisi modeli olan Samsung Galaxy S9 Plus da doğal olarak iPhone X‘in en büyük rakibi oluyor.

Her ne kadar farklı işletim sistemleri ve donanım gereksinimleri bulunsa da son tüketiciye sunulan veriler aynı kapsamda değerlendirilebilir. Kamera performansı, bağlantı hızları bu konuda en güzel örnekler. İşte Samsung da son reklamında tam da bu noktaya parmak basıyor ve bir gönderme yapıyor. Apple Store‘a giden bir müşteri iPhone X‘e bakarak bu cihaz en hızlı veri indirme hızına sahip değil diyor. Satış temsilcisinin cevabı ise bir Apple klasiği : Ama bir önceki iPhone’dan daha hızlı. Ve müşteri tekrar indirme hızının Samsung Galaxy S9/s9+‘tan düşük olduğunu belirtiyor. Satış temsilcisi ise buna bir cevap veremiyor.

Sonbahar aylarının her iki firma için hareketli geçtiği bir gerçek. Bakalım yeni iPhone’lar Samsung’lar karşısında neler yapabilecek. Bekleyip göreceğiz. Hadi şimdi reklamı izleyelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.